Warszawa: pierwszy tweetup w siedzibie Episkopatu

Warszawa: pierwszy tweetup w siedzibie Episkopatu
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

Najśmielsze oczekiwania przeszła odpowiedź twitterowiczów na zaproszenie do Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski. Na pierwszy w historii tego miejsca tweetup przyszli nie tylko mieszkańcy stolicy, ale także osoby z innych miejscowości, oddalonych czasem nawet o 300 kilometrów od Warszawy.

Wielu znało się dobrze z Twittera i wymieniło setki informacji, ale tu spotkali się po raz pierwszy.

Tweetup to bezpośrednie spotkania użytkowników Twittera. To okazja, aby komentatorzy, publicyści, dziennikarze i społecznicy mogli się poznać w świecie realnym. Twitterowicze zostali przyjęci w sali obrad plenarnych Episkopatu, gdzie zasiedli w miejscach polskich biskupów obradujących podczas zebrań plenarnych.

Gości przywitał rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik, który pozdrowił zebranych od Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Wspomniał on o niektórych faktach z historii miejsca, w którym miało miejsce spotkanie. Nowością dla wielu była informacja, że siedziba Konferencji Episkopatu Polski znajduje się w miejscu, gdzie Jezus Chrystus objawiał się św. s. Faustynie Kowalskiej. Dwukrotnie odwiedził ten budynek także św. Jan Paweł - w 1987 i w 1991 roku.

Spotkanie odbywało się pod hasłem "Twitter na poziomie" oznaczanych hasztagiem #TTnapoziomie. Był czas na podzielenie się opłatkiem i dyskusję uczestników, w której uczestniczył m.in. redaktor Eryk Mistewicz.

Owocem dyskusji i wymiany doświadczeń jest piętnastopunktowy Dekalog plus #TTnaPoziomie.

1. Nie unikać słowa "Boże Narodzenie".
2. Każdy jest inny - życzmy sobie inaczej.
3. Dzielmy się dobrą treścią (linki).
4. Nie wszczynać kłótni.
5. Nie spierać się słowami.
6. Nie sądzić innych.
7. Możemy zatrzymać falę wpisów wulgarnych, obelżywych STOP!
8. DOBRO lepiej mnożyć niż zło.
9. Używajmy form grzecznościowych: "Pan", "Pani", tytułów - przypominają, że każdy zasługuje na szacunek.
10. Pokora wobec własnej niewiedzy.
11. Dbajmy o dobre obyczaje i kulturę osobistą.
12. Nie banujmy.
13. Pozwólmy sobie na bycie sobą, a nie własną opinią.
14. Bądźmy prawdziwi! Piszmy tweety, które podnoszą na duchu, a nie powalają.
15. Więcej radości.

Po opublikowaniu "Dekalogu plus" internauci dołączyli ze swymi propozycjami. Pierwszy polski biskup, który założył konto na Twitterze abp Józef Michalik (@AbpJMichalik) pozdrowił wszystkich uczestników i zaproponował, aby dodać punkt "Ludzie są lepsi, niż myślimy". Po spotkaniu został opublikowany wpis również na profilu przewodniczącego Episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego, w którym czytamy: "Synod pokreślił rolę mediów społecznościowych (nr 67). Pozdrawiam Twiterowiczów i życzę, aby TT był na wysokim poziomie". Prymas Polski abp Wojciech Polak napisał na Twitterze: "Serdecznie pozdrawiam twitterowiczów na spotkaniu w Episkopacie. Z uwagą czytam owoc waszej wspólnej pracy i wypracowane zasady".

Lista "Dekalog plus" nie jest zamknięta, kolejne propozycje można zgłaszać, oznaczając je hasłem (hasztagiem) #TTnaPoziomie. Sam hasztag w ciągu kilku godzin stał się najpopularniejszym wśród użytkowników Twittera.

Twitter to darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie krótkich, nieprzekraczających 140 znaków wiadomości tekstowych. Są one wyświetlane na stronie użytkownika i dostarczane pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Warszawa: pierwszy tweetup w siedzibie Episkopatu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.