Diecezja opolska czeka na uchodźców z Syrii

Diecezja opolska czeka na uchodźców z Syrii
(fot. SYRIAN FREEDOM / CC BY 2.0 / flickr.com)
KAI / mg

Diecezja opolska jest gotowa do natychmiastowego przyjęcia uchodźców syryjskich, jednak termin ich przybycia jest na razie nieznany. Bp Andrzej Czaja zaoferował, że przyjmie 50 rodzin z Syrii. Caritas Diecezji Opolskiej zebrała już 40 tys. zł na ten cel.

Poniżej zamieszczamy pełny tekst oświadczenie Biura Prasowego Diecezji Opolskiej:

W Warszawie 23 lipca b.r. odbyło się spotkanie prezesa Fundacji Estera - p. Miriam Shaded i pełnomocnika tej fundacji mec. Marcina Chodkowskiego z czterema przedstawicielami diecezji opolskiej. Spotkanie było poświęcone przybyciu kolejnej grupy uchodźców syryjskich, która ma zamieszkać na terenie diecezji opolskiej.

Podczas spotkania przedstawiciele Fundacji Estera mówili o trudnościach, które wiążą się z przyjęciem kolejnej grupy imigrantów z Bliskiego Wschodu, dlatego Pani Prezes nie była w stanie podać przybliżonego terminu ich przybycia na Opolszczyznę.

Przedstawiciele diecezji opolskiej podkreślili natychmiastową gotowość przyjęcia Syryjczyków w dwóch ośrodkach: "Skowronek" w Głuchołazach i "Rybak" w Głębinowie. Ośrodki, które na co dzień zajmują się wypoczynkiem dzieci, młodzieży oraz gości z całego kraju, przygotowały już część hotelarską, gastronomiczną i szkolno-edukacyjną dla rodzin z Syrii. Przyjęcie gości może nastąpić w każdej chwili. Pomoc uchodźcom wzbudza społeczną życzliwość.

DEON.PL POLECA

Na konto Caritas Diecezji Opolskiej darczyńcy przekazali już kwotę 40 tys. zł.

Dofinansowanie pobytu Syryjczyków darowizną w wysokości 30 tys. euro obiecała też niemiecka Fundacja Renovabis.

Strony spotkania zadeklarowały także potrzebę podpisania umowy dotyczącej podziału zadań i odpowiedzialności. Nastąpi to niezwłocznie po ustaleniu terminu przyjazdu kolejnej grupy Syryjczyków do Polski".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Diecezja opolska czeka na uchodźców z Syrii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.