Dla Ukrainy. Rzeszowski Caritas wysłał na Ukrainę ok. 440 ton pomocy humanitarnej

Dla Ukrainy. Rzeszowski Caritas wysłał na Ukrainę ok. 440 ton pomocy humanitarnej
Fot. PAP/EPA/OLEG PETRASYUK
PAP/ kb

151 transportów zawierających łącznie ok. 440 ton pomocy humanitarnej wysłał do Ukrainy od pierwszego dnia wojny Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Każdego dnia przekazuje też wsparcie rzeczowe uchodźcom, którzy znaleźli schronienie w Rzeszowie. Z tej formy pomocy skorzystało do tej pory 14 tys. osób.

Dyr. Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Piotr Potyrała w rozmowie z PAP podsumował dotychczasowe działania pomocowe dla ogarniętej wojną Ukrainy.

Caritas dla Ukrainy

Zwrócił uwagę, że organizacja od pierwszego dnia wojny w Ukrainie aktywnie wspiera obywateli tego kraju: tych, którzy pozostali w swojej ojczyźnie, jak również tych, którzy, jako uchodźcy, przebywają w Polsce.

"Po czterech miesiącach trwania wojny potrzeby w tej materii wciąż są bardzo duże" – powiedział PAP ks. Potyrała.

Przypomniał, że dla uchodźców przebywających w Polsce rzeszowski Caritas prowadzi w swojej centrali w Rzeszowie przy ul. Jana Styki 21 punkt doraźnej pomocy, w którym otrzymują niezbędną pomoc rzeczową: artykuły spożywcze i higieniczne, chemię gospodarczą, odzież.

"W ciągu czterech miesięcy z tej formy pomocy skorzystało ok. 14 tys. osób. Ważną formą wsparcia było przekazanie 400 e-kodów, o wartości 50 zł każdy, na zakupy w sieci +Biedronka+. W centrali rzeszowskiej Caritas istnieje także możliwość skorzystania z pomocy psychologicznej" - zaznaczył.

Od pierwszych dni wojny Caritas Diecezji Rzeszowskiej chcąc pomóc ofiarom wojny, kobietom z dziećmi, które widząc zabijanych ludzi i bombardowane budynki przeżyły wielką traumę, zostały zmuszone do opuszczenia domów i znalazły schronienie w Polsce, zatrudnił psycholożkę, która sama jest uchodźczynią z dwójką dzieci.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

O czym nie mówi się głośno?

Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei?...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dla Ukrainy. Rzeszowski Caritas wysłał na Ukrainę ok. 440 ton pomocy humanitarnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.