Dlaczego celebrować święto Młodzianków?

Dlaczego celebrować święto Młodzianków?
(fot. its me red / flickr.com)
KAI / slo

Celebrujmy święto Młodzianków - męczenników - apeluje Polska Federacja Ruchów Obrony Życia. Święto to nawiązuje do zbrodni Heroda, a współcześnie przypomina o wielkim problemie - braku szacunku dla ludzkiego życia, którego przejawami są: aborcja, stosowanie środków poronnych, in vitro, czy eutanazja - podkreślają działacze pro-life.

Kościół katolicki wspomina 28 grudnia w liturgii dzieci zamordowane tego dnia z rozkazu Heroda.

Obrońcy życia przypominają, że święto to jest szczególną okazją do refleksji, modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw ludzkiemu życiu. To także dzień, który przypomina wyjątkowy dar jakim zostaliśmy obdarzeni - życie nasze i naszych bliźnich - dodają.

Tradycyjnie już 28 grudnia, kiedy przypada święto Młodzianków w wielu miejscach w Polsce odprawiane są Msze święte w intencji rodziny i poszanowania ludzkiego życia, po których wyruszają procesje ze świecami. Właśnie tego dnia wiele osób podejmuje przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zaapelowała również o modlitwę w intencji Mary Wagner, działaczki pro-life, aresztowanej i sądzonej w Kanadzie za obronę życia.

Pod apelem podpisał się zarząd Federacji, której prezesem jest dr Paweł Wosicki.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzesza 130 organizacji prorodzinnych. W 2012 r. za swoją działalność została nagrodzona Europejską Nagrodą Obywatelską.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dlaczego celebrować święto Młodzianków?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.