Jutro Święto Młodzianków - męczenników

Jutro Święto Młodzianków - męczenników
(fot. Lefort Johan / Foter.com / CC BY-NC-ND)
KAI / mh

Celebrujmy święto Młodzianków - męczenników - apeluje Polska Federacja Ruchów Obrony Życia. Święto to nawiązuje do zbrodni Heroda, a współcześnie przypomina o wielkim problemie - braku szacunku dla ludzkiego życia, którego przejawami są: aborcja, stosowanie środków poronnych, in vitro, czy eutanazja - podkreślają działacze pro-life. Kościół katolicki wspomina w liturgii dzieci zamordowane z rozkazu Heroda w dniu 28 grudnia.

Obrońcy życia przypominają, że święto to jest szczególną okazją do refleksji, modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw ludzkiemu życiu. To także dzień, który przypomina wyjątkowy dar jakim zostaliśmy obdarzeni - życie nasze i naszych bliźnich - dodają.

Tradycyjnie już, 28 grudnia, kiedy przypada święto Młodzianków w wielu miejscach w Polsce odprawiane są Msze święte w intencji rodziny i poszanowania ludzkiego życia, po których wyruszają procesje ze świecami. Właśnie tego dnia wiele osób podejmuje przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zaapelowała również o modlitwę w intencji Mary Wagner, działaczki pro-life, aresztowanej i sądzonej w Kanadzie za obronę życia.

Pod apelem podpisał się zarząd Federacji, której prezesem jest dr Paweł Wosicki.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzesza 130 organizacji prorodzinnych. W 2012 roku za swoją działalność została nagrodzona Europejską Nagrodą Obywatelską.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jutro Święto Młodzianków - męczenników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.