Do modlitwy za udręczony naród ukraiński wezwał Franciszek po niedzielnej modlitwie Anioł Pański

PAP / jk

„Bracia i siostry, nie zapominajmy o modlitwie za udręczony naród ukraiński, który nadal cierpi z powodu zbrodni wojennych” – mówił papież Franciszek podczas niedzielnego spotkania z wiernymi, licznie zgromadzonymi na Placu św. Piotra w Watykanie. Słowa te wypowiedział dwa dni po tym, gdy Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania Władimira Putina.

„Bracia i siostry, nie zapominajmy o modlitwie za udręczony naród ukraiński, który nadal cierpi z powodu zbrodni wojennych” – tymi słowami zaapelował dziś papież Franciszek o modlitwę za ludność Ukrainy. W podobnych słowach zwraca się do zgromadzonych podczas wszystkich spotkań w każdą środę, gdy gromadzi wiernych na audiencji generalnej, i w każdą niedzielę podczas modlitwy Anioł Pański. W rozważaniach poprzedzających południową modlitwę Franciszek zachęcał wiernych do czynienia dobra w różnych okolicznościach i refleksji nad swoją postawą. Pytał: „Czy potrafimy dostrzec dobro i być wdzięczni za otrzymane dary? Czy dajemy świadectwo o Jezusie, czy może rozsiewamy krytykę i podejrzenia? Czy jesteśmy wolni w obliczu uprzedzeń, czy wiążemy się z tymi, którzy szerzą to, co negatywne i plotki?”. I dalej: „Jak przyjmujemy trudności i cierpienia innych? Jako przekleństwo czy jako okazje, by być blisko nich z miłością?” – zastanawiał się Franciszek.

W czasie spotkania papież zapewnił też o swojej bliskości z narodem Ekwadoru, gdzie w sobotę doszło do trzęsienia ziemi. „Zapewniam o mojej modlitwie za zmarłych i cierpiących”. Franciszek pozdrowił też wiernych z wielu krajów, między innymi z jego ojczystej Argentyny oraz z Polski. Złożył także życzenia wszystkim ojcom z okazji obchodzonego w niedzielę we Włoszech ich święta w uroczystość świętego Józefa. „Niech w świętym Józefie znajdą wzór, wsparcie i pocieszenie, by dobrze przeżywać swoje ojcostwo” – mówił papież.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Skomentuj artykuł

Do modlitwy za udręczony naród ukraiński wezwał Franciszek po niedzielnej modlitwie Anioł Pański
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.