Dokument o Całunie Turyńskim na święta

KAI / wab

W Boże Narodzenie kanał HISTORY pokaże dokument "Prawdziwa twarz Jezusa?" W dwugodzinnym programie specjalnym zespół ekspertów zajmujących się obróbką obrazu próbuje ożywić wizerunek uwieczniony na Całunie Turyńskim. Premierowy pokaz dokumentu 25 grudnia o godz. 20.00.

Film dokumentuje proces przetwarzania wizerunku z Całunu Turyńskiego w trójwymiarowy obraz. Całun to płótno o długości ponad 4 metrów, w które – jak wierzą miliony ludzi – przed złożeniem do grobu zawinięto ciało Jezusa Chrystusa. Od lat budzi ogromne zainteresowanie i kontrowersje, ale dyskusje toczą się przede wszystkim wokół jego autentyczności. Dokument "Prawdziwa twarz Jezusa?" skupia się tymczasem na samym wizerunku.

Na tkaninie zachował się delikatny wizerunek ukrzyżowanego mężczyzny. Wykorzystując nowatorską technikę komputerowej obróbki obrazu, eksperci starali się przekształcić utrwalony we włóknach płaski, słabo widoczny i nieostry obraz w trójwymiarową, żywą i poruszającą się postać.

Kanał HISTORY działa w Polsce od kwietnia 2008 roku i jest aktualnie dostępny – w polskiej wersji językowej, w zwykłej, jak i wysokiej rozdzielczości – na platformach telewizji satelitarnej, w telewizji kablowej oraz w ramach usług VOD oferowanych przez takich operatorów jak Cyfra, UPC i Aster. Kanał HISTORY, dostępny na całym świecie w ponad 228 milionach gospodarstw domowych, w przeszło 30 wersjach językowych i 150 krajach, to czołowy światowy nadawca niezwykle atrakcyjnych programów o tematyce historycznej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dokument o Całunie Turyńskim na święta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.