Dominikanie świętują w nieszablonowy sposób i mają błogosławieństwo Franciszka

Dominikanie świętują w nieszablonowy sposób i mają błogosławieństwo Franciszka
(fot. materiały prasowe)
materiały prasowe / jb

Dominikanie ze Lwowa postanowili w nietypowy sposób świętować 800. rocznicę narodzin dla Nieba swojego założyciela i zorganizować koncert ewangelizacyjny. Mieszkańców Lwowa i nie tylko, zapraszają na chrześcijański festiwal muzyczny ALIVE– każdy może dołączyć i wesprzeć to wydarzenie.

 – Ewangelizacja, czyli przepowiadanie życia wiecznego w naszym Panu Jezusie Chrystusie, poprzedza wszelkie inne działania, a jaki mógłby być lepszy powód niż 800-lecie 'dies natalis' świętego Ojca Dominika, czyli jego śmierci i narodzin do pełni nowego życia? – mówi Wojciech Gomułka OP.

DEON.PL POLECA
Poczuj dźwięk życia na festiwalu ALIVE

Kiedy i gdzie odbędzie się festiwal?  Już 7.08 w centrum Lwowa na Skwerze na Wałach, start o godz. 15.00. Więcej informacji znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku >>

Kogo usłyszycie?

Dla kogo jest ten festiwal?

– „Alive” to festiwal, na który zaproszony jest każdy, niezależnie od wieku, poglądów i stanu, a także religijnych przekonań – przekonują organizatorzy.

Po co dominikanie organizują koncert?

– Zależy nam, aby czas spędzony na festiwalu napełniał uczestników życiem i radością. Mamy nadzieję, że będą to chwile pełne inspiracji i impulsów do pełniejszego otwarcia na nowe życie – dodają.

Franciszek błogosławi, mniszki wspierają modlitwą

„Zapewniam o modlitwie i błogosławieństwie Papieża dla uczestników koncertu ewangelizacyjnego w centrum miasta, na Skwerze na Wałach i na dzień świętowania pod patronatem świętego Dominika w Kaplicy Rosena” – pisze kard. Konrad Krajewski.

Koncert ewangelizacyjny wspierają również modlitwą mniszki, a dominikanie podkreślają, że chcą głosić słowa o pokoju i miłosierdziu na wszelkie możliwe sposoby.

Zachęcamy do wsparcia tego koncertu modlitwą i/lub finansami.

Przyjdźcie lub przyjedźcie do Lwowa

Przyjdźcie i posłuchajcie jak brzmi życie – piszą na stronach zachęcających do koncertu. Przyjdźcie lub przyjedźcie. Dla tych, którzy mieszkają w Polsce, wycieczka do Lwowa może być nie tylko okazją do udziału w koncercie, ale także niezapomnianym czasem w wyjątkowym mieście.

 Więcej informacji znajdziecie na stronie festiwalu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP, Marcin Jakimowicz

Przejdź kryzys z nadzieją

Czy rozczarowani postawą wielu ludzi Kościoła nadal jesteśmy w stanie funkcjonować w nim jak dotychczas? Jak w dzisiejszych czasach wytrwać w wierze i nie stracić nadziei? Co robić, gdy ze wspólnoty...

Skomentuj artykuł

Dominikanie świętują w nieszablonowy sposób i mają błogosławieństwo Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.