Dominikanin Paweł M. aresztowany. Prokuratura postawiła zarzuty

Dominikanin Paweł M. aresztowany. Prokuratura postawiła zarzuty
(fot. wroclaw.dominikanie.pl)
wiez.com.pl / TVN24 / kk

Sąd Okręgowy w Katowicach zdecydował o trzymiesięcznym, tymczasowym areszcie dla zakonnika. Pawłowi M. postawiono siedem zarzutów dotyczących gwałtu oraz poddania się innej czynności seksualnej.

Sprawa Pawła M. została nagłośniona na początku marca. Pojawiły się wtedy doniesienia o nadużyciach, których miał się dopuszczać dominikanin we Wrocławiu w latach 1996-2000. Z czasem ujawniono także nowe zarzuty dotyczące ostatnich lat.

Jak przekazał prokurator Agnieszka Wichary, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Katowicach, duchowny usłyszał siedem zarzutów dotyczących gwałtu oraz poddania się innej czynności seksualnej w okresie od 2011 do 2018 roku.

Prokuratura "prowadzi śledztwo w sprawie poddania się innym czynnościom seksualnym oraz gwałtu w stosunku do jednej z osób pokrzywdzonych, która miała na skutek technik manipulacyjnych i podstępu być doprowadzona przez podejrzanego Pawła M. do takich czynności" - informuje w rozmowie z TVN24 rzeczniczka.

Paweł M. przebywał w izolacji w jednym z dominikańskich klasztorów i miał zakaz kontaktowania się z osobami z zewnątrz. W tym tygodniu dominikanie powołali komisję, która ma zbadać sprawę Pawła M. i zaniedbań prowincji. Na czele komisji stanął Tomasz Terlikowski.

Dominikanie wszczęli także kanoniczny proces karny w sprawie zakonnika. Zebrana dokumentacja zostanie przekazana Kurii Generalnej Zakonu, a za jej pośrednictwem Stolicy Apostolskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Dominikanin Paweł M. aresztowany. Prokuratura postawiła zarzuty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.