Dr Wanda Błeńska skończyła 100 lat

Dr Wanda Błeńska skończyła 100 lat
Doktor Wanda Błeńska podczas jubileuszowej uroczystości zorganizowanej, 28 bm. na poznańskim Uniwersytecie Medycznym. Doktor Wanda Błeńska, poznańska misjonarka, honorowa obywatelka Ugandy, która przez 42 lata opiekowała się trędowatymi na kontynencie afrykańskim skończyła właśnie 100 lat. (fot. PAP/Marek Zakrzewski)
9 lat temu
KAI / RV

Setną rocznicę urodzin świętuje 30 października misjonarka i lekarka dr Wanda Błeńska. Od 1950 r. pracowała wśród trędowatych w Ugandzie. Dzięki niej tysiące ludzi zostało wyleczonych, a miejscowi nazwali ją Matką Trędowatych.

Dr Błeńska jest laureatką wielu odznaczeń i wyróżnień. Jest również honorową obywatelką Ugandy i miasta Poznania. W stolicy Wielkopolski działa też Szkoła Społeczna im. dr Wandy Błeńskiej. Mimo to sędziwa misjonarka pozostaje niezwykle skromną osobą.

"Ja sama nie mam poczucia, że wszystko dobrze przeżyłam - powiedziała dr Błeńska. - Ale myślę, że zawsze dobrze jest iść z radością. Pan Bóg lubi radość, daje radość i cieszy się, jeżeli ludzie się cieszą. Mi się zdaje, że każdemu choremu trzeba dać dużo radości i otuchy" - dodaje jubilatka.

By uczcić setne urodziny dr Błeńskiej wieczorem z Mostu Biskupa Jordana w Poznaniu wzniesie się sto urodzinowych lampionów. Zostanie również odmówiony misyjny różaniec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dr Wanda Błeńska skończyła 100 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.