Dramatyczny apel biskupów: "Panie, ratuj, giniemy"

Dramatyczny apel biskupów: "Panie, ratuj, giniemy"
(fot. PAP/EPA/Jean Marc Herve Abelard)
CNA / kk

Biskupi błagają o pokój na Haiti. Kraj jest pogrążony w głębokim kryzysie.

"Musimy otworzyć oczy i zdać sobie sprawę z niebezpieczeństwa, które grozi nam wszystkim. To moment, w którym powinniśmy połączyć nasze siły i mądrość, by ratować wspólną łódź - Haiti, które jest naszą dumą" - oznajmiił episkopat Haiti 11 lutego.
Biskupi zacytowali fragment Ewangelii według św. Mateusza, w którym apostołowie wołają do Chrystusa "Panie, ratuj, giniemy".
Haiti pogrążyło się w głębokim kryzysie. Cztery dni demonstracji przeciwko władzy oskarżonego o korupcję prezydenta Jovenela Moise'a przyciągnęły tysiące mieszkańców wyspy, ale także doprowadziły do śmierci czterech osób.
Setki Haitańczyków starają się uciec z ojczyzny. W zeszłym tygodniu świat obiegły smutne informacje o zatonięciu 28 uchodźców w drodze na Bahama.
Haiti to najuboższy kraj na Karaibach. Sześciesiąt procent mieszkańców wyspy zarabia mniej niż 2 dolary na dzień. Uchodźcy zatonęli w pobliżu wyspy Fowl Cay, gdzie turyści za jedną noc płacą 4300 dolarów.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Luis Antonio G. Tagle, Lorenzo Fazzini, Gerolamo Fazzini

Czego potrzebuje Kościół, by sprostać wyzwaniom nowoczesności

Przyjaciele mówią na niego „Chito”. Tym zdrobnieniem posługuje się na swoim koncie na Twitterze. Nie zmieniła tego nawet nominacja kardynalska w 2012 r. 

Luis Antonio Tagle wyróżnia...

Skomentuj artykuł

Dramatyczny apel biskupów: "Panie, ratuj, giniemy"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.