Duchowa mobilizacja przed akcją ratunkową

Duchowa mobilizacja przed akcją ratunkową
Chile: duchowa mobilizacja przed akcją w kopalni (fot. PAP / EPA/CEZARO DE LUCA)
Radio Watykańskie

Mającej rozpocząć się niebawem akcji wydobycia górników, od ponad dwóch miesięcy uwięzionych pod ziemią w kopalni w Chile, będzie towarzyszyła modlitwa wiernych.

Specjalnemu czuwaniu w intencji powodzenia operacji ratunkowej ma przewodniczyć w stołecznym Santiago kard. Francisco Javier Errázuriz. Do modlitewnego towarzyszenia górnikom i ratownikom zachęcił też wszystkich Chilijczyków przewodniczący episkopatu, bp Alejandro Goić, ukazując ich jako wzór narodowej solidarności na dwustulecie niepodległości kraju.

Warto dodać, że Kościół od samego początku towarzyszył poszkodowanym przez zawał w kopalni San José na pustyni Atacama. Zaraz po wypadku 5 sierpnia, gdy jeszcze nie było wiadomo, czy ktokolwiek z górników przeżył katastrofę, zorganizowano specjalne Msze w pobliżu feralnego szybu z udziałem rodzin ofiar.

Po nawiązaniu kontaktu z zasypanymi przekazano im, obok niezbędnych do przetrwania rzeczy, różańce poświęcone przez Papieża. Oni sami, w ramach organizowania wokół siebie „przestrzeni przetrwania”, przygotowali specjalną kapliczkę, gdzie mogli się modlić w oczekiwaniu na akcję ratunkową.

Sami górnicy zrewanżowali się też Benedyktowi XVI za okazaną solidarność i przesłali mu za pośrednictwem nowego ambasadora swego kraju przy Stolicy Apostolskiej chilijską flagę ze swoimi podpisami.

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Duchowa mobilizacja przed akcją ratunkową
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.