Dwa Oscary dla filmu Mela Gibsona

Dwa Oscary dla filmu Mela Gibsona
(fot. youtube.com)
KAI / kw

Dwie statuetki Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej trafiły do twórców filmu o bohaterze II wojny światowej dla, którego jedyną bronią była wiara, nadzieja i miłość.

Gala wręczenia Oskarów odbyła się w Los Angeles w nocy z niedzieli na poniedziałek.

"Przełęcz ocalonych" nagrodzona została nagrodami w kategoriach najlepszy montaż (John Gilbert) i najlepszy dźwięk (Andy Wright, Kevin O'Connell, Peter Grace, Robert MacKenzie). Film mógł otrzymać aż sześć statuetek, jednak w pozostałych kategoriach - najlepszy reżyser, najlepszy aktor i najlepszy montaż dźwięku - nagrody trafiły do innych twórców.

Film Mela Gibsona miał również szansę na Oskara w kategorii najlepszy film. W tym przypadku lepszy okazał się film Barry’ego Jenkinsa "Moonlight".

DEON.PL POLECA

Statuetki nie wywalczył natomiast film Martina Scorsesego "Milczenie". Nagrodę w kategorii najlepsze zdjęcia otrzymał zdobywca największej liczby tegorocznych Oskarów - film "La La Land".

"Przełęcz ocalonych" to historia człowieka, który stał się bohaterem jednej z najkrwawszych bitew II wojny światowej mimo, iż odmówił noszenia broni. Dessmond Doss kierując się wiarą nadzieją i miłością wydostał z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy.

Film pokazywany był w polskich kinach w listopadzie i grudniu 2016 roku.

Obejrzyj trailer:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dwa Oscary dla filmu Mela Gibsona
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.