Dzięki nakrętkom powstała studnia w Czadzie

Dzięki nakrętkom powstała studnia w Czadzie
Fot. depositphotos.com
KAI /kb

W Czadzie powstała druga studnia głębinowa, którą sfinansowano z pieniędzy otrzymanych ze sprzedaży plastikowych nakrętek. Całej akcji przewodniczy Tarnowski Wolontariat Misyjny.

Według ks. Piotr Skraba, misjonarz  z nowo powstałej studni szczególnie cieszą się mieszkańcy w miasteczku Mogo.

„Woda to dar. Mieszkańcy są teraz spokojniejsi, bo nie będzie już problemów, dyskryminacji i poniżania przy kolejkach do wody w sąsiednich dzielnicach. Ludzie mają studnię w swojej wspólnocie. Wszyscy przesyłają podziękowania ofiarodawcom z Polski, a gdy dowiedzieli się jak wiele osób było zaangażowanych w zbiórkę nakrętek, nie kryli swojego zdziwienia, że takie rzeczy są możliwe” - twierdzi misjonarz diecezji tarnowskiej.

Miasteczko Mogo oddalone jest kilka kilometrów od centrum misji w Bousso. Chrześcijanie zmuszeni byli do poszukiwania wody, z powodu  braku dostępu do własnej studni na miejscu. Musieli pokonywać do sąsiednich dzielnic, gdzie oczekiwali w kolejkach.

W diecezji tarnowskiej już prawie od roku zbierane są plastikowe nakrętki na budowę studni głębinowych w Afryce. Do akcji przyłączyło się wiele parafii diecezji tarnowskiej, szkoły i różne instytucje.

Do tej pory zebrano ponad 30 ton plastiku, co dało ponad 30 tys. zł. Dzięki Za sprawą tej inicjatywy wybudowano dwie studnie w Czadzie. Trzecia powstanie w Republice Środkowoafrykańskiej w nowej parafii im. św. Jana Pawła II w Bimbo, organizowanej przez tarnowskich misjonarzy.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP, Marcin Jakimowicz
24,43 zł
34,90 zł

Przejdź kryzys z nadzieją

Czy rozczarowani postawą wielu ludzi Kościoła nadal jesteśmy w stanie funkcjonować w nim jak dotychczas? Jak w dzisiejszych czasach wytrwać w wierze i nie stracić nadziei? Co robić, gdy ze wspólnoty...

Skomentuj artykuł

Dzięki nakrętkom powstała studnia w Czadzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.