Dzięki wizycie kard. Parolina Sudańczycy zrozumieli, że Kościół jest z nimi

Dzięki wizycie kard. Parolina Sudańczycy zrozumieli, że Kościół jest z nimi
Kard. Pietro Parolin (Fot. pl.depositphotos.com)
Radio Watykańskie/vaticannews.va/dm

Zakończyła się wizyta watykańskiego sekretarza stanu w Republice Demokratycznej Konga i Sudanie Płd. Wg pierwotnych planów podróż tę miał odbyć sam papież, jednakże problemy zdrowotne zmusiły Franciszka do odłożenia jej na później. Zdaniem prowincjała kombonianów w Sudanie Płd. wizyta kard. Pietro Parolina była ważnym znakiem. Sudańczycy zrozumieli, że nie tylko papież solidaryzuje się z tym udręczonym społeczeństwem, ale jest to postawa całego Kościoła.

Jak podkreśla ks. Louis Okot, ważne też były spotkania kardynała sekretarza stanu z sudańskimi przywódcami. Dał on jasno do zrozumienia, że politycy muszą zrobić wszystko, aby Sudańczycy mogli żyć w pokoju i bezpieczeństwie.

- Odłożenie papieskiej podróży początkowo spowodowało oczywiście wielki zawód i zniechęcenie wśród mieszkańców Sudanu Płd. Nie tylko wśród katolików, ale w całym społeczeństwie, bo ludzie bardzo chcieli go przyjąć w swojej ojczyźnie. Ale to, że nie tylko odłożył wizytę, ale przysłał również swego wysłannika, zostało odebrane jako znak jego ojcowskiej i pasterskiej miłości do nas. Było to dla ludzi pocieszeniem - zaznacza ks. Louis Okot.

Podkreśla, że sekretarz stanu kard. Parolin przyniósł ludziom dużo radości i szczęścia. - Usłyszeli, że papież nadal zamierza do nich przyjechać - podkreśla.

- Witały go wielkie tłumy. Bardzo wymowna była jego wizyta w obozie dla uchodźców, gdzie ludzie żyją w bardzo trudnych warunkach, a przy tym było tam dużo radości, wiele uśmiechniętych dzieci. Dzięki obecności kard. Parolina, ci ludzie poczuli, że papież jest z nimi i się o nich troszczy. A zatem podsumowując, nie straciliśmy nadziei na przyjazd Ojca Świętego, bardzo się na to cieszymy - dodaje.

Radio Watykańskie/vaticannews.va/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Dzięki wizycie kard. Parolina Sudańczycy zrozumieli, że Kościół jest z nimi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.