Wizyta kard. Parolina w Sudanie Płd. ważna dla pokoju

Wizyta kard. Parolina w Sudanie Płd. ważna dla pokoju
Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI
KAI / tk

Wizyta przedstawiciela Watykanu w Sudanie Płd. ma doniosłe znaczenie. Kard. Parolin przybywa w odpowiednim momencie – powiedział ordynariusz diecezji Rumbek. Jak podkreślił, nadal trzeba wspierać budowanie kruchego pokoju w Sudanie Płd. i temu będą służyć spotkania watykańskiego sekretarza stanu z przywódcami politycznymi tego kraju.

Bp Christian Carlassare zauważa, że instytucje publiczne popierają proces pokojowy, jest wola pokoju, ale rany pozostają otwarte, droga jest bardzo skomplikowana, przesiedleńcy i uchodźcy nie wrócili jeszcze na swoje terytoria, bo często brakuje bezpieczeństwa ze względu na obecność wrogich plemion, niemożność reintegracji, ale także działalność ugrupowań zbrojnych. Zauważa on, że instytucje państwowe często nie są w stanie zapewnić pokoju i bezpieczeństwa.

Włoski biskup misyjny podkreślił, że Sudańczycy liczą jeszcze na przyjazd Papieża i wiążą z nim wielkie nadzieje na pokój.

- Sudan Płd. nadal czeka na Papieża Franciszka. Cieszy się z przyjazdu kard. Parolina. Traktuje to jako dodatkowy krok, przypomnienie, że trzeba się angażować na poważnie, aby papież przybywając nie spotkał ludu, który biernie czeka, ale kraj, który jest w drodze, czyni starania na rzecz pokoju – zaznaczył bp Christian Carlassare.

- Papież najpierw okazał swe zainteresowanie przywódcom politycznym, teraz chce się skupić na mieszkańcach tego kraju, chce ich uroczyście wezwać do nawrócenia, zaapelować o jedność i braterstwo, przypomnieć im o Ewangelii. (…) Ludzie muszą zrozumieć, że także oni powinni wnieść swój wkład w budowanie pokoju.

- Zabiega o to wspólnota międzynarodowa, organizacje pozarządowe, ale ludzie muszą wiedzieć, że to od nich rozpoczynają się zmiany. Kościół ma na tym polu wiele do zrobienia, może bowiem połączyć ludzi w tych wspólnych staraniach o pokój“ - powiedział papieskiej rozgłośni bp Christian Carlassare.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Wizyta kard. Parolina w Sudanie Płd. ważna dla pokoju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.