"Dziękujemy Bogu za wielki owoc słowa Bożego"

"Dziękujemy Bogu za wielki owoc słowa Bożego"
(fot. Wikimedia Commons)
KAI / ml

Ponad dwa tysiące osób dziękowało 10 września podczas modlitwy i zabawy w amfiteatrze pod Grojcem w Żywcu za przeżyte Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Podczas rozpoczęcia kolejnego roku formacyjnego w diecezji bielsko-żywieckiej biskup Roman Pindel przypomniał, że dzięki zaangażowaniu licznych osób i instytucji w Beskidach pod koniec lipca przez kilka dni gościło około 6 tys. młodych ludzi z całego świata.
W sobotniej inauguracji roku formacyjnego udział wzięli przedstawiciele większości wspólnot dziecięcych i młodzieżowych oraz członkowie Wspólnoty Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła z terenu Podbeskidzia. Eucharystii, przewodniczył ordynariusz bielsko-żywiecki w asyście około stu kapłanów.
W homilii bp Pindel zwrócił uwagę jak ścisłe odniesienie do życia ma ewangeliczna zasada, by obserwować, jakie są owoce, skutki konkretnego zaangażowania. "Chodzi o skutki, przejawy tego, czym się zajmuję, z kim się spotykam, w co się angażuję, czego używam. Trzeba obserwować i oceniać skutki mądrze. Jeżeli widzimy, że skutki są jakieś niepokojące - mojej znajomości, koleżeństwa czy przyjaźni z kim - to trzeba się zastanowić, czy jest to wartościowa relacja i warto ją kontynuować" - powiedział biskup do młodych.
Duchowny zwrócił uwagę na ścisły związek między wewnętrznym stanem ducha i wypowiadanymi słowami. "To bardzo ważna zasada. Pięknie sformułowana przez Jezusa - ‘z obfitości serca mówią usta’" - przypomniał hierarcha i poprosił, by zasadę tę przenieść do osobistego życia, zwłaszcza podczas czynienia rachunku sumienia z tego, co nosimy w sercu.
Wracając do przeżywanych niedawno ŚDM, biskup zaznaczył, że wydarzenie to było okazją do przyjęcia słowa Bożego, wysłuchania papieskich katechez, świadectw wiary ludzi z całego świata, oraz do tego, by zobaczyć "na własne oczu jak słowo Boże pracuje w moim sercu i tych, których spotykałem".
"Dziękujemy Bogu za wielki owoc słowa Bożego podczas ŚDM. Chcemy prosić dziś, żeby to słowo, które jest nam ciągle dawane, było przyjmowane przez nas - z wiarą, z szacunkiem, z głodem wręcz. Co ja zrobię z tym słowem? Jak je przeniosę go w moje życie? Jak będę dziękował Bogu, kiedy to słowo będzie wydawać owoc? - powiedział kaznodzieja i zachęcił do dziękczynienia za tych, którzy zaangażowali się w dzieło ŚDM, i tych, którzy odważyli się przyjechać na spotkanie młodzieży, mimo negatywnej kampanii przeciwko tej inicjatywie.
Ks. Piotr Hoffmann, diecezjalny duszpasterz młodzieży, dziękował księżom i wolontariuszom oraz władzom samorządowym za przygotowanie lipcowych, diecezjalnych obchodów wydarzeń, poprzedzających ŚDM w Krakowie.
Po liturgii zaplanowano czas zabawy. W koncercie ewangelizacyjnym wystąpili Paweł Chustak "Chusti" i Stróże Poranka. Spotkanie zakończyły adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Dziękujemy Bogu za wielki owoc słowa Bożego"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.