Dzień Kobiet u najpiękniejszej z niewiast

Dzień Kobiet u najpiękniejszej z niewiast
(fot. J Donohoe / flickr.com)
PAP / wm

Na Jasnej Górze Dzień Kobiet obchodzony jest przede wszystkim na modlitwie w intencji niewiast. Okolicznościowe uroczystości odbywają się pod hasłem: "Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast". O godz. 18.30 Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej przewodniczyć będzie bp Jan Wątroba z Częstochowy, po czym odbędzie się spotkanie z wyjątkową kobietą Zofią Rozanow, która ponad 60 lat swego życia poświęciła na badanie "tajemnic" Jasnej Góry.

Do sprawowania Mszy św. w intencji kobiet zostanie użyty, specjalnie wyjęty na tę okazję z jasnogórskiego skarbca, kielich mszalny nazwany "Kielichem Życia i Przemiany". 3 maja 1982 r., delegacje kobiet polskich złożyły go Jasnogórskiej Pani jako wotum dziękczynienia za Jej 600-letnią opiekę nad Polskim Narodem i z prośbą o przemianę Polaków.

Główną intencją modlitwy za kobiety będzie prośba "aby był właściwie doceniany na całym świecie wkład kobiet w rozwój społeczeństwa". - Jest to nasza odpowiedź na wołanie Ojca Świętego Benedykta XVI, który taką właśnie intencję wyznaczył na marzec. Papież zachęca, by na nowo odkrywać godność i rolę kobiet, jako tych, które krzewią miłość, uczą miłosierdzia i budują pokój, dając ciepło i ludzkie oblicze światu, który zbyt często ocenia osoby na podstawie bezdusznych kryteriów użyteczności i zysku - powiedziała Irena Karpeta, przedstawicielka częstochowskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", które jest współorganizatorem święta kobiet na Jasnej Górze.

Po Eucharystii w Kaplicy Różańcowej odbędzie się spotkanie z Zofią Rozanow, historykiem sztuki, badaczem dziejów Jasnej Góry, która mówić będzie o tajemnicach Obrazu Najpiękniejszej z Niewiast, a także o swojej ponad 60-letniej badawczej na Jasnej Górze.

Podczas spotkania nie zabraknie niespodzianek dla wszystkich kobiet. Specjalne upominki przygotowali uczniowie ze Szkoły Publicznej nr 52 im. Małego Powstańca w Częstochowie.

Do udziału w jasnogórskim święcie kobiet zaproszone są całe rodziny, bowiem to w tym środowisku matki i żony mogą w pełni realizować swoje powołanie.

Organizatorami spotkania są Oddział w Częstochowie Katolickiego stowarzyszenia "Civitas Christiana" oraz Radio Jasna Góra.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dzień Kobiet u najpiękniejszej z niewiast
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.