Dzień modlitwy za Koreę, w tym za chrześcijan

Dzień modlitwy za Koreę, w tym za chrześcijan
(fot. Markus Grossalber / CC BY 2.0 / flickr.com)
6 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie mg

Jutro przypada dzień modlitwy za Koreę. Został on ustanowiony przez tamtejszą Radę Kościołów. W inicjatywie tej biorą udział wszystkie wyznania chrześcijańskie.

Organizatorzy liczą też na duchową łączność wyznawców Chrystusa z Korei Północnej. Przed nastaniem komunizmu Kościół był tam bardzo dynamiczny. Dziś o chrześcijanach w tym kraju nie ma pewnych wiadomości. Wiadomo jedynie, że są poddani okrutnym represjom. Caritas szacuje, że od 50 do 70 tys. chrześcijan znajduje się w obozach koncentracyjnych.

Koreańska Rada Kościołów przygotowała na tę okazję specjalną modlitwę. Jest ona pełna realizmu. Mowa w niej o nikłych nadziejach na upragnione zjednoczenie Korei. Wszystkie drogi ziemskie, kolejowe i morskie są zablokowane - przyznają autorzy modlitwy, prosząc jednak, aby Pan Bóg ożywił w sercach nadzieję, a z chrześcijan uczynił apostołów pokoju.

Dokładnie przed rokiem w Korei Południowej gościł Ojciec Święty. Swą podróż rozpoczął właśnie od apelu o pojednanie i zjednoczenie. Dziś koreańscy obserwatorzy przyznają, że apel ten wybrzmiał bez echa. Kim Dzong-un umocnił swą dyktaturę i nadal ogranicza prawa obywatelskie. Również władzom Korei Południowej nie udało się nawiązać dialogu z Północą.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dzień modlitwy za Koreę, w tym za chrześcijan
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.