Dziś dzień modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju

Dziś dzień modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju
Papież Franciszek (Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)
vaticannews.va/x.com/dm

Papież Franciszek zachęcił do podjęcia modlitwy, pokoju i postu w intencji pokoju w dniu 27 października. Zaproszenie jest skierowane do katolików jak również do wyznawców innych religii. O godz. 18.00 rozpocznie się specjalne nabożeństwo w Bazylice św. Piotra w intencji pokoju.

Papież w środowej audiencji 18 października powiedział, że ofiar przybywa, a sytuacja w Gazie jest tragiczna. Apelował, aby robić co tylko możliwe, by uniknąć katastrofy humanitarnej. Przyznał, że niepokoi możliwość rozwinięcia się konfliktu.

Tymczasem na świecie jest otwartych już wiele frontów wojennych. - Niech umilknie broń, niech będzie usłyszany krzyk biednych i dzieci o pokój. Wojna nie rozwiąże żadnego problemu. Sieje tylko śmierć i zniszczenie. Zwiększa nienawiść. Zwielokratnia odwet - podkreślił papież. Dodał, że wojna usuwa przyszłość.

- Zachęcam wierzących, aby w tym konflikcie wzięli jedną stronę, stronę pokoju. Nie tylko słowami, ale modlitwą - apelował papież. 

DEON.PL POLECA

- Wojna, każda wojna na świecie - myślę także o udręczonej Ukrainie - jest porażką. Wojna zawsze jest porażką, jest zniszczeniem ludzkiego braterstwa. Bracia, zatrzymajcie się! Zatrzymajcie się! - apelował papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański 22 października.

Mając to na uwadze, papież wezwał do dnia postu, modlitwy i pokuty w piątek 27 października, do którego zaprosił osoby „różnych wyznań chrześcijańskich, tych należących do innych religii i wszystkich tych, którzy pielęgnują sprawę pokoju na świecie, aby przyłączyli się według własnego uznania.

- Tego wieczoru (piątek - przyp. red.) o godz. 18.00 w Bazylice św. Piotra przeżyjemy w duchu pokuty godzinę modlitwy, aby błagać o pokój, pokój na tym świecie. Proszę wszystkie Kościoły partykularne o udział w przygotowaniu podobnych inicjatyw angażujących Lud Boży - apelował Papież Franciszek.

vaticannews.va/x.com/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak...

Skomentuj artykuł

Dziś dzień modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.