Dziś Światowy Dzień Małżeństwa. Słyszeliście o tym święcie?

Dziś Światowy Dzień Małżeństwa. Słyszeliście o tym święcie?
(fot. Samantha Gades / Unsplash)
wwme.org / usccb.org / kk

Przeżyj ten dzień z małżonką czy małżonkiem, pamiętając, że jesteście najmniejszą wspólnotą Kościoła.

Idea specjalnego dnia poświęconego małżeństwom pojawiła się w latach 80. w Baton Rouge w Louisianie, gdzie lokalne władze oraz biskup zastanawiali się nad kreatywnym przepracowaniem pomysłu na Walentynki. Wydarzenie spotkało się z dużym odzewem i już wkrótce, za przyczyną Ruchu Spotkań Małżeńskich, uzyskało rangę międzynarodową.

W 1993 roku papież Jan Paweł II pobłogosławił wydarzeniu, które odbywa się zawsze w drugą niedzielę lutego. W tym roku wypada równo w dzień zakochanych, czyli Walentynki.

Inicjatorzy zachęcają do świętowania swojego małżeństwa wszystkie pary niezależnie od kraju i wieku. Tematem tegorocznych obchodów jest "Mieć, dbać i szanować", a ogłosił go abp. Salvatore Cordileone z San Francisco, przewodniczący Komisji ds. Świeckich, Małżeństw, Rodziny, Życia i Młodych episkopatu USA. Temat ma na celu skierować uwagę na istotną rolę odnowienia małżeńskiej przysięgi i budowy na jej podstawie Kościoła domowego.

źródło: wwme.org / usccb.org / kk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Porosło

Odkryj tajemnicę, która przemienia świat

Kluczowym pytaniem, które stawiam sobie od wielu lat, a które stało się źródłem powstania tej książki, jest kwestia relacji, jaka zachodzi między liturgią a życiem konkretnego człowieka, między świętymi celebracjami...

Skomentuj artykuł

Dziś Światowy Dzień Małżeństwa. Słyszeliście o tym święcie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.