Dzisiaj w Gdańsku "Noc Konfesjonałów"

Dzisiaj w Gdańsku "Noc Konfesjonałów"
9 lat temu
KAI / psd

W piątek, 11 marca odbędzie się w Gdańsku akcja zatytułowana "Noc Konfesjonałów". Zorganizowała ją grupa młodzieży Kairos oraz ksiądz Jarosław Piotrowski. Początek "Nocy Konfesjonałów" o godzinie 21.00 w kościele garnizonowym pw. św. Piotra i Pawła w Gdańsku - Wrzeszczu.'

Zastanawiasz się nad sensem spowiedzi? Miewasz kłopoty z rachunkiem sumienia? Być może pomoże Ci wysłuchanie konferencji i świadectw na ten temat - tak zachęcają organizatorzy by przyjść na piątkową noc konfesjonałów.

- To szczególny czas, by móc w zadumie i zamyśleniu przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania - mówi ks. Piotrowski. Podkreśla, "by to nie był sakrament przedświąteczny. Tak jakby w ramach przygotowania do świąt. A jak głosi katechizm Kościoła katolickiego – uświetnienie życia chrześcijańskiego, który jest drogą do Eucharystii. Jak podkreśla ks. Piotrowski pomysł na zorganizowanie "Nocy Konfesjonałów" podsunęła mu młodzież. - Niestety zostawiamy spowiedź na sam koniec, pomiędzy zakupami a pasztetem zajęczym. Spowiadając wiernych widzę ich pośpiech, wzrok wpatrzony w zegarek czy komórkę. A tak być nie powinno - podkreśla organizator wydarzenia. Jak dodaje "aby dobrze przygotować się do spowiedzi przede wszystkim trzeba poświęcić na nią czas".

"Noc Konfesjonałów" rozpoczyna sie o godzinie 21.00. W trakcie jej trwania odbędą się 2 konferencje: "Czym jest sakrament pokuty i pojednania?" oraz "Rachunek sumienia". Będzie modlitwa, adoracja w ciszy, Eucharystia oraz uwielbienie. Wierni będą mogli wysłuchać również świadectw. Organizatorem spotkania jest wspólnota Kairos oraz ks. Jarosław Piotrowski.

Kościół garnizonowy św. Piotra i Pawła znajduje się przy ul. Matejki w Gdańsku - Wrzeszczu. Jest to parafia wojskowo-cywilna pw. Matki Odkupiciela.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dzisiaj w Gdańsku "Noc Konfesjonałów"
Komentarze (1)
D
Darek
22 kwietnia 2011, 11:56
super. Napewno będę. Gratulacje dla organizatorów

Skomentuj artykuł

Dzisiaj w Gdańsku "Noc Konfesjonałów"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.