Dzwony kościołów wojskowych zabrzmią w godzinę „W”

Dzwony kościołów wojskowych zabrzmią w godzinę „W”
(fot. depositphotos.com)
2 tygodnie temu
KAI / pp

Biskup polowy WP Józef Guzdek zaapelował do kapelanów ordynariatu polowego, aby 1 sierpnia o godz. 17.00, w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego odezwały się dzwony kościołów wojskowych w całym kraju. W specjalnym przesłaniu zachęcił też do udziału w wydarzeniach rocznicowych i godnego uczczenia pamięci powstańców.

Jak podkreślił bp Guzdek „głównym motywem podjęcia walki było dążenie do odzyskania niepodległości i wzięcie w swoje ręce odpowiedzialności za przyszłość narodu i państwa polskiego” a „63 dni walki stały się powodem zdumienia dla wszystkich państw naszego kontynentu i głośnym krzykiem o wolność i niezależność, jaki rozległ się w okupowanej Europie”.

Ordynariusz wojskowy zaapelował o oddanie hołdu wszystkim uczestnikom Powstania Warszawskiego, a także mieszkańcom stolicy, „którzy wspierali żołnierzy walczących o godność, dobro i sprawiedliwość”. Zachęcił do modlitwy w intencji poległych i zmarłych Powstańców Warszawskich oraz mieszkańców Warszawy oraz uczestniczenia w uroczystościach rocznicowych, wśród których wymienił m.in. Mszę św. sprawowaną w katedrze polowej 31 lipca br., o godz. 18.00, z której zostanie przeprowadzona transmisja.

Biskup Guzdek zwrócił się do kapelanów, aby 1 sierpnia, o godz. 17.00 – w godzinę „W” – odezwały się dzwony kościołów i kaplic garnizonowych w całym kraju. „Niech ich głos będzie wezwaniem do modlitwy, refleksji oraz wołaniem o wzajemny szacunek. W modlitwie powszechnej podczas Mszy św. polecam dodanie wezwania za żyjących, a także za poległych i zmarłych Powstańców Warszawskich. Wspominając minione wydarzenia, przypominajmy sobie i innym, że nie tylko słowami, ale przede wszystkim czynem mamy dawać świadectwo umiłowania Ojczyzny”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Magda Knedler
25,75 zł
42,90 zł

Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej

W piekle obozu koncentracyjnego ratowała tysiące dzieci

Do KL Auschwitz trafia kolejny transport więźniarek. Wśród nich jest położna z Łodzi, która na własną prośbę zaczyna pracę w nieludzkich warunkach: bez...

Skomentuj artykuł

Dzwony kościołów wojskowych zabrzmią w godzinę „W”
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Dzwony kościołów wojskowych zabrzmią w godzinę „W”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.