Egipt: dżihadyści zagrożeniem dla całego kraju - uważa patriarcha koptyjskokatolicki

Egipt: dżihadyści zagrożeniem dla całego kraju - uważa patriarcha koptyjskokatolicki
(fot. L'Osservatore Romano / Radio Vaticana)
KAI /kk

Działalność islamskich terrorystów w Egipcie zagraża nie tylko chrześcijanom, ale także egipskim władzom, wojsku i policji - powiedział w Radiu Watykańskim katolicki patriarcha koptyjski Ibrahim Izaak Sidrak.

"Wielu tamtejszych muzułmanów zaczęło doceniać papieża Franciszka jako człowieka pokoju od czasu jego kwietniowej podróży do tego kraju" - dodawał.

"Państwo stara się zrobić jak najwięcej, ile jest w stanie, ale samo tylko zwiększanie bezpieczeństwa nie na wiele się przydaje, bo nawet wojsko i policja zagrożeni są przez terrorystów. Codziennie zabijają oni jakichś żołnierzy" - oświadczył zwierzchnik katolickich Koptów.
Zwrócił uwagę, że liczba terrorystów w Egipcie wzrasta, bo po zwycięstwach nad tzw. Państwem Islamskim są oni wypierani z Iraku i Syrii. Według rozmówcy rozgłośni papieskiej dżihadyści przechodzą na Synaj i dalej przenikają w głąb kraju.
"Nadal widzimy wielkie znaczenie wizyty papieża w naszym kraju. Od dawna odczuwamy jego bliskość. Jego odwiedziny, mimo wszelkich trudności, dodały odwagi także egipskim muzułmanom, którzy zobaczyli w sposób dotykalny bliskość tego papieża, człowieka pokoju" - stwierdził patriarcha Sidrak.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulf Ekman, Birgitta Ekman

Szukajcie, a znajdziecie.

Ulf i Birgitta Ekman - małżeństwo znane w całym chrześcijańskim świecie, od wielu lat zaangażowanie w głoszenie Dobrej Nowiny. W 2014 roku, wówczas jeszcze jako charyzmatyczni liderzy szwedzkiego wolnego Kościoła Livets Ord,...

Skomentuj artykuł

Egipt: dżihadyści zagrożeniem dla całego kraju - uważa patriarcha koptyjskokatolicki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.