Ekumeniczne poświęcenie stadionu na Euro

KAI / drr

Duchowni prosili Boga, aby zawody rozgrywane na tym stadionie przebiegały w duchu braterstwa i fair play, aby niosły radość sportowcom i kibicom. Greckokatolicki lwowski biskup pomocniczy, Benedykt Aleksejczuk życzył wszystkim korzystającym ze stadionu, podziwiającym jego wielkość i piękno, ażeby mogli podziwiać też wielkość Pana Boga. "Niech ten stadion będzie nie tylko areną sportowego współzawodnictwa ale służy też jako miejsce wydarzeń społecznych i kościelnych, niech będzie miejscem spotkań lwowiaków" - zaznaczył hierarcha.

Ks. Oleg Salamon, rektor Lwowskiego WSD w Brzuchowicach, który reprezentował Kościół Rzymskokatolicki w wypowiedzi dla KAI podkreślił, że jest to ważne wydarzenie, ponieważ w przygotowania do EURO 2012 zaangażowani są wszyscy mieszkańcy miasta, a możliwość spotkania przedstawicieli różnych kultur i duchowości będzie miała także wymiar duchowy. Ambicją różnych obecnych we Lwowie Kościołów jest przedstawienie gościom sylwetki duchowej tego miasta. Nowy stadion jest też symbolem osiągnięć ostatnich lat, gdzie harmonijnie łączą się kultura, sport i duchowość. Ukazuje, że miasto stale się rozwija.

DEON.PL POLECA
Stadion sportowy na 33 400 widzów, gdzie odbędą się trzy mecze grupowe został oddany do użytku 29 października, choć nadal nie jest ukończony. Nawet podczas obrzędu poświęcenia nie przerwano prac budowlanych, a żaden z robotników nie uczestniczył we wspólnej modlitwie. Na upomnienie dziennikarzy, że dzisiaj przecież jest niedziela z ust organizatorów uroczystości padła odpowiedź, że już we wtorek, 15 listopada, odbędzie się na nim mecz towarzyski Ukraina-Austria, dlatego ludzie pracują na budowie bez przerwy, we dnie i w nocy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ekumeniczne poświęcenie stadionu na Euro
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.