Ekwador: modlitwa obrońców życia z udziałem Ikony MB Częstochowskiej

Ekwador: modlitwa obrońców życia z udziałem Ikony MB Częstochowskiej
(fot. Exe Lobaiza / cathopic.com)
KAI / ms

Obrońcy życia z Ekwadoru są przerażeni możliwością wprowadzenia przez Zgromadzenie Narodowe pełnej legalizacji aborcji oraz wolnego dostępu do marihuany. Dzisiaj w stolicy Ekwadoru, Quito odbędzie się modlitwa obrońców życia i rodziny przed gmachem Parlamentu z udziałem wędrującej „Od Oceanu do Oceanu” Ikony Częstochowskiej.

To już drugie czytanie i jest duże prawdopodobieństwo, że w czasie najbliższego posiedzenia we wtorek lub w środę zostanie to zatwierdzone, ponieważ obrońcom życia brakuje ok. 20 głosów wśród 137 parlamentarzystów. Ikona będzie umieszczona w namiocie na placu przed Parlamentem, który już został ustawiony. Wiozą Ją obrońcy życia z Guayaquil, gdzie ostatnio wędrowała.

W Ekwadorze trwa pełna mobilizacja wielu ludzi z całego kraju, którzy przyjadą do stolicy, aby protestować. Można się spodziewać olbrzymich tłumów. Władzę jednak mają komuniści, którzy nie liczą się z głosem społeczeństwa, a naciski zewnętrzne na ten katolicki, ale bardzo biedny kraj, są olbrzymie. To już będzie drugie czytanie, więc decyzja może zostać podjęta bardzo szybko.

Przekazujemy prośbę Ekwadorczyków o szczególną modlitwę i post w tej intencji, zwłaszcza dzisiaj i jutro. Mamy 7 godzin różnicy czasu, więc to wszystko będzie się działo dzisiaj wieczorem czasu polskiego.

Pełni wiary w pomoc Matki Bożej Częstochowskiej, Ekwadorczycy biorą Ją ze sobą przed gmach Zgromadzenia Narodowego i ufają w Jej wstawiennictwo oraz duchową pomoc płynącą z Polski.

Ewa i Lech Kowalewscy – międzynarodowi koordynatorzy pielgrzymki „Od Oceanu do Oceanu”

DEON.PL POLECA

ks. Leon Juchniewicz – Kustosz Ikony Częstochowskiej na terenie Ekwadoru

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ekwador: modlitwa obrońców życia z udziałem Ikony MB Częstochowskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.