Episkopat: 15 sierpnia będzie dniem solidarności ze Słowenią

Episkopat: 15 sierpnia będzie dniem solidarności ze Słowenią
Fot. Wojciech Grabowski / Depositphotos
PAP / pk

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki poprosił, żeby 15 sierpnia był w Kościele w naszym kraju Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Zaapelował, aby modlić się w intencji poszkodowanych i zorganizować dla nich zbiórkę funduszy.

W związku z klęską żywiołową w Słowenii przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wydał apel do wiernych Kościoła w naszym kraju o pomoc dla poszkodowanych.

"Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15 sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią" - napisał abp Gądecki w apelu przekazanym PAP przez biuro prasowe KEP.

Jak zaznaczył, "w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne niezbędne w walce ze skutkami powodzi".

DEON.PL POLECA

Zaapelował również, aby tego dnia podczas wszystkich mszy św. modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które - za pośrednictwem Caritasu Polska - zostaną przekazane potrzebującym".

W pierwszych dniach Caritas Polska przekazał Słowenii 100 tys. zł na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla powodzian. Zapowiedziano także przekazanie pomocy materialnej, m.in. osuszaczy, odzieży i żywności z długim terminem ważności.

Wsparcia można udzielić, wpłacając dowolną kwotę na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem SLOWENIA lub wysyłając SMS o treści SLOWENIA pod numer 72052 (2,46 zł z VAT).

W wyniku ubiegłotygodniowych powodzi i burz w Słowenii, które premier Robert Golob uznał za największą klęskę żywiołową w historii tego kraju, zginęło sześć osób. Trwa usuwanie szkód, w czym pomagają ratownicy i sprzęt z zagranicy, w tym z Polski. Słoweński rząd oszacował, że straty powodziowe przekroczą pół miliarda euro.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Episkopat: 15 sierpnia będzie dniem solidarności ze Słowenią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.