Etiopia: wspólnoty chrześcijańskie przeciw migracji z kraju

Etiopia: wspólnoty chrześcijańskie przeciw migracji z kraju
(fot. depositphotos.com)
2 lata temu
KAI / ms

"Jesteśmy przekonani, że członkowie naszych wspólnot nie powinni emigrować. Musimy zrobić wszystko, aby przekonać młodych do pozostania w swej ojczyźnie".

Opinię te wyrazili przedstawiciele trzech wspólnot chrześcijańskich z Etiopii. Wśród nich kard. Berhaneyesus Demerew Souraphiel oraz przedstawiciel Kościoła prawosławnego i wspólnoty ewangelickiej. W tych dniach odwiedzili oni Węgry.

Celem wizyty było m.in. podziękowanie za pomoc, jaką ten kraj udziela wspólnocie chrześcijan w Etiopii. Rząd węgierski funduje stypendia dla młodych Etiopczyków, którzy po powrocie do swej ojczyzny mogą dzielić się zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Ponadto kard. Souraphiel podkreślił, że Węgry wspierają też obóz dla uchodźców oraz szpital dla ubogich.

Z uznaniem wypowiadał się także na temat polityki migracyjnej Węgier, które z jednej strony starają się być wierne swym chrześcijańskim korzeniom, a z drugiej wspierają ludzi w godnym życiu w ich krajach pochodzenia. "Jesteśmy przekonani, że służba na rzecz dobra wspólnego oznacza działania, które powstrzymają młodych przed wyjazdem z kraju" - powiedział etiopski hierarcha.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Etiopia: wspólnoty chrześcijańskie przeciw migracji z kraju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.