"Eurodeputowani! Aktywnie brońcie rodzinę!"

6 lat temu
KAI / drr

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego organizacje rodzin katolickich pragną lansować w kampanii kandydatów katolickich. Poinformował o tym dzisiaj w Wiedniu przewodniczący międzynarodowego stowarzyszenia rodzin katolickich FAFCE (Fédération des Associations Catholiques Familiales en Europe), Antoine Renard.

FAFCE, która przy Radzie Europy ma status organizacji pozarządowej, została założona w 1991 roku i reprezentuje 11 milionów rodzin w 16 krajach.

Jak poinformował Renard, na forum austriackiego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich (KFÖ), jego organizacja pragnie zamieścić na swojej stronie internetowej deklarację zobowiązującą do polityki nastawionej na rodzinę i będzie zabiegała o to, aby jak najwięcej kandydatów na eurodeputowanych taką deklarację podpisało.

Koncepcja "Family Mainstreaming" polega na tym, aby wszystkie środki prawne nastawione były przyjaźnie wobec dzieci i rodziny. Przewodniczący FAFCE zapewnił, że zrzeszone w niej organizacje będą się starały, aby "Family Mainstreaming" został przyjęty jako podstawowa zasada nowo wybranego Parlamentu Europejskiego i nowej Komisji Europejskiej. Przy tym w pierwszym rzędzie będą utrzymywały bliższe kontakty z posłami, którzy przyjmą deklarację.

Antoine Renard uważa, że taka inicjatywa może i powinna zostać wprowadzona do instytucji unijnych. Byłyby wtedy zabezpieczone fundamentalne prawa i wolności rodzin we wszystkich 28 krajach członkowskich. Dotyczy to m.in. prawa rodziców do wychowywania swoich dzieci, a także wolności sumienia, wolności religijnej oraz prawa do życia w każdej jego fazie.

Wielkim wydarzeniem prorodzinnym ma być konferencja w Brukseli w dniach 12-15 maja br. z okazji przypadającego 15 maja jubileuszu 20. rocznicy Międzynarodowego Roku Rodziny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Eurodeputowani! Aktywnie brońcie rodzinę!"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Eurodeputowani! Aktywnie brońcie rodzinę!"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.