"Europa nie może umywać rąk ws. migrantów"

"Europa nie może umywać rąk ws. migrantów"
(fot. youtube.com)
5 lat temu
KAI / ml

- Nie ma miejsca na hipokryzję, wszyscy muszą współpracować. Nie można dziś w Europie umywać rąk. Dotyczy to wszystkich: rządów państw, władz europejskich, samych społeczeństw, jak również wspólnot religijnych - mówił kard. Josip Bozanić.

Otworzył tymi słowami spotkanie biskupów odpowiedzialnych za duszpasterstwo migrantów w krajowych konferencjach episkopatów naszego kontynentu. Zebrali się oni w Madrycie na dwudniowej konferencji, zorganizowanej przez Radę Konferencji Biskupich Europy (CCEE).
Kierujący Sekcją ds. Migracji w Komisji "Caritatis in Veritate" CCEE chorwacki purpurat wskazał, że na kryzys związany z napływem uchodźców do Europy trzeba patrzeć realistycznie. Zauważył, że "nie wszystkie państwa europejskie mogą zapewnić takie samo przyjęcie przybyszów", gdyż "istnieją wielkie różnice gospodarcze między państwami samej Unii Europejskiej".
Kościół, "zawsze wrażliwy na ludzkie cierpienie", stara się w tej sytuacji upowszechniać "kulturę gościnności i solidarności", promując współpracę struktur państwowych i kościelnych stowarzyszeń, a także "kulturę spotkania".
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Europa nie może umywać rąk ws. migrantów"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.