Ewangelizacja wśród ludzi ulicy i zbieraczy śmieci

Ewangelizacja wśród ludzi ulicy i zbieraczy śmieci
(fot. Rodrigo Soldon 2 / CC BY-ND 2.0 / flickr.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie mg

W Brazylii trwają wakacje zimowe. Z tej też racji wspólnota kościelna organizuje wiele inicjatyw związanych z zaangażowaniem młodych w dzieło ewangelizacyjne. Jedną z takich akcji jest Tydzień Misyjny w stanie Rio Grande do Sul, organizowany z inicjatywy Krajowej Konferencji Biskupów Brazylii. Młodzi misjonarze będą docierać z orędziem ewangelizacyjnym do różnych rzeczywistości społecznych.

Propozycja dla młodych misjonarzy jest taka, aby przez cały tydzień doświadczali różnych kontekstów społecznych we wspólnocie z innymi duszpasterstwami podejmującymi to samo wyzwanie, jakie stawia swoim uczniom Jezus: "Idźcie i głoście Ewangelię". Podczas akcji misyjnej młodzież będzie miała bezpośredni kontakt z osobami dotkniętymi wirusem HIV, przebywającymi w zakładach karnych, mieszkańcami ulic, czy też zbieraczami śmieci pozostawionych na placach i ulicach miast.

Siostra  Zenilde - koordynatorka posługi ewangelizacyjnej młodzieży w trzecim regionie episkopatu zaznacza, że Tydzień Misyjny "jest okazją, aby młodzież doświadczyła wspólnoty duszpasterstw podejmujących to samo wyzwanie za pośrednictwem różnych rzeczywistości prowadzonych przez duszpasterstwo więźniów, chorych, a także prac i posług społecznych".

W trakcie doświadczenia ewangelizacyjnego, młody uczeń Chrystusa może odkryć - wśród różnorodnych posług i duszpasterstw Kościoła - to miejsce, gdzie będzie mógł się zaangażować, aby służyć. Chodzi o to, aby w sposób szczególny młodzi odkryli, że w rzeczywistości, gdzie człowiek wystawiany jest na tyle niebezpieczeństw i niepewności jutra z powodu swojej sytuacji społecznej i ekonomicznej, najbardziej przejawia się Pan Bóg, i to właśnie wtedy, kiedy podejmujemy służbę wobec tych, co najbardziej cierpią.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ewangelizacja wśród ludzi ulicy i zbieraczy śmieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.