"Nie można oddzielić ekologii i ubóstwa"

"Nie można oddzielić ekologii i ubóstwa"
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie slo

W watykańskim spotkaniu burmistrzów wielkich miast wziął m.in. udział kard. Cláudio Hummes, na którego obecność zwrócił uwagę Papież Franciszek, gdy mówił wczoraj o dewastacji puszczy amazońskiej, będącej płucami naszej planety.

W rozmowie z Radiem Watykańskim brazylijski hierarcha podkreślił, jak ważne jest to spotkanie w kontekście rozważanych problemów, zwłaszcza współczesnych zmian klimatycznych.

DEON.PL POLECA"Burmistrzowie są osobami kluczowymi w tej kwestii, ponieważ reprezentują władzę publiczną, która jest najbliżej ludzi. Z tego powodu jest tak ważne, by uświadomili sobie ważność tych spraw. To pilne! Już jesteśmy spóźnieni, powinniśmy byli zacząć dawno temu! Dzięki Bogu ten Papież ma bardzo dużą wrażliwość na ubogich, a także na dzieło stworzenia. Był w stanie pokazać, jak idą w parze te dwie sprawy: brak szacunku dla środowiska i ubóstwo. Kwestie społeczne i problemy etyczne, nie tylko techniczne - według Papieża - świadczą o naszej odpowiedzialności za przyszłość, za bliźniego, za biednych. Dlatego też był to bardzo dobry pomysł, by zaprosić burmistrzów na to sympozjum. Widzieliśmy, że oni zrozumieli, iż powinni zająć się kwestią zanieczyszczenia powietrza i wody, ściekami i również sprawą przesadnej konsumpcji, która jest jedną z najczęstszych przyczyn dewastacji stworzenia i całej planety" - powiedział kard. Hummes.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Nie można oddzielić ekologii i ubóstwa"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.