Trzeba przełożyć deklaracje na działania

Trzeba przełożyć deklaracje na działania
(fot. AhmadHammoud / Foter / CC BY)
Logo źródła: Radio Watykańskie ak

Stolica Apostolska popiera zasadniczy cel, jaki przyświeca dokumentowi końcowemu Trzeciej Międzynarodowej Konferencji Finansowania Rozwoju, mającemu wspierać wdrażanie Agendy Rozwoju po Roku 2015 i Celów Zrównoważonego Rozwoju. Podkreślił to uczestniczący w tym oenzetowskim spotkaniu watykański obserwator przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Przyjęty wczoraj w stolicy Etiopii Addis Abebie dokument ma bowiem na celu położenie kresu ubóstwu i głodowi na świecie oraz osiągnięcie zrównoważonego rozwoju - powiedział abp Bernardito Auza.

Papieski dyplomata pochwalił silny nacisk położony w dokumencie na ludzi narażonych na szczególnie trudne sytuacje, jak zwłaszcza kobiety i dziewczęta. Zwrócił jednak uwagę, że mimo ogromnego postępu gospodarki, nauki i techniki znaczna część ludzkości nie ma dostępu do jego dobrodziejstw. Gwałtownie wzrasta przepaść między tymi, którzy go mają, a tymi, którzy są od niego wykluczeni. Stąd konieczna jest nadal pomoc krajom rozwijającym się, przede wszystkim najmniej rozwiniętym z nich.

Trzeba tutaj "przełożyć deklaracje na działania" - powiedział abp Auza na Międzynarodowej Konferencji Finansowania Rozwoju, zakończonej w Addis Abebie.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Trzeba przełożyć deklaracje na działania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.