ExxonMobil mówi "nie" lobby homoseksualnemu

ExxonMobil mówi "nie" lobby homoseksualnemu
(fot. waltarrrrr / Foter.com / CC BY-NC-ND)
KAI / mh

Naftowy gigant z Teksasu, ExxonMobil sprzeciwił się naciskom lobby homoseksualnego, żądającego przyznania specjalnych praw pracownikom o orientacji homoseksualnej. Na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy w Dallas nie zgodzono się na wdrożenie specjalnych tzw. zasad równościowych (Equal Employment Opportunity), zmuszających firmę do przeprowadzenia szkoleń promujących wśród zatrudnionych, bez względu na ich przekonania moralne i religijne, postaw akceptacji dla zachowań homoseksualnych. Aktywiści gejowscy domagają się zwłaszcza przyznania takim parom tych samych świadczeń pracowniczych, jakie przysługują małżeństwom.

Propozycję odrzucono przeważającą większością głosów. 81 proc. akcjonariuszy nie zgodziło się na realizację polityki, która miałyby spełniać, lansowane przez lobby homoseksualne standardy prawa. Propozycję aktywistów gejowskich firma odrzuciła 14. rok z rzędu. Uznano, że istniejące dotąd w spółce regulacje skutecznie zabraniają "jakichkolwiek form dyskryminacji", a nowe rozwiązania nie są potrzebne.

DEON.PL POLECA

Spółka podkreśliła, że stosowana przez nią polityka jest zgodna z prawem poszczególnych krajów, w których działa. W USA natomiast świadczenia pracownicze dla współmałżonków wydawane są w oparciu o federalną definicją małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

ExxonMobil mówi "nie" lobby homoseksualnemu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.