Filipińscy biskupi proszą o wybaczenie przypadków molestowania seksualnego dzieci

Filipińscy biskupi proszą o wybaczenie przypadków molestowania seksualnego dzieci
(fot. Michał Lewandowski)
2 lata temu
KAI / jp

Przewodniczący Konferencji Katolickich Biskupów Filipin przeprosił za nadużycia duchownych, a szczególnie za przypadki molestowania seksualnego dzieci.

- Ze wstydem schylamy głowy i błagamy o przebaczenie - powiedział abp Romulo Valles, odpowiadając na pytania uczestników Krajowego Dnia Młodzieży, odbywającego się w dniach 23-28 kwietnia w Cebu.

- Nie przestajemy mówić: przepraszamy i prosimy o wybaczenie Pana i tych, których zraniono i wyrządzono im krzywdę - kontynuował arcybiskup Davao.

Zapewnił, że Kościół katolicki na Filipinach podjął kroki, by sprawcy tych czynów zostali pociągnięci do odpowiedzialności.

Jednocześnie abp Valles zaapelował do młodych ludzi, by nie bali się opowiedzieć o złu, jakie ich spotkało swojemu biskupowi lub księdzu.

- Jestem pewien, że was wysłuchają. Jesteśmy gotowi prosić was o przebaczenie, bo w przebaczeniu jest moc uzdrowienia, łaska pochodząca od Pana - dodał przewodniczący episkopatu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI
23,03 zł
32,90 zł

Nawet wśród ludzi wierzących szerzy się poczucie, które mają zapewne pasażerowie tonącego statku: wierzący pytają siebie, czy wiara chrześcijańska ma jeszcze przyszłość i czy w wyniku duchowego rozwoju nie stała się już przestarzała.

Wnikliwa diagnoza...

Skomentuj artykuł

Filipińscy biskupi proszą o wybaczenie przypadków molestowania seksualnego dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.