Filipiny: przed katedrą na Mindanao eksplodował ładunek wybuchowy

Filipiny: przed katedrą na Mindanao eksplodował ładunek wybuchowy
(fot. PAP/EPA/MARK R. CRISTINO)
1 rok temu
KAI / ml

Przed katedrą katolicką w Cotabato na filipińskiej wyspie Mindanao eksplodował w niedzielę ładunek wybuchowy. W eksplozjo zostało rannych co najmniej 12 osób w tym ośmiu żołnierzy, poinformowała azjatycka agencja katolicka „Ucanews”.

Do zamachu na katedrę Niepokalanego Poczęcia NMP dotychczas nikt się przyznał. W okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku kościoły katolickie na Mindanao są co pewien czas obiektem terrorystycznych ataków radykalnych muzułmanów. 31 grudnia 2018 na skutek podłożenia bomby zginęły dwie osoby, natomiast rannych zostało 10 dzieci i 18 dorosłych. Do zamachu przyznało się islamistyczne ugrupowanie "Bangsamoro Islamic Freedom Fighters“ (BIFF).

Pod koniec stycznia 2019 w podwójnym zamachu bombowym na katedrę w Jolo w prowincji Sulu zginęło 27 osób, 77 zostało rannych. Sulu w południowej części Mindanao jest siedzibą islamistycznego ugrupowania Abu Sajaf. Zdaniem ekspertów terroryzmu zarówno ta grupa jak i BIFF mają powiązania z terrorystami Al. Kaidy oraz „Państwa Islamskiego”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Filipiny: przed katedrą na Mindanao eksplodował ładunek wybuchowy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.