Forum "Między Synodami" pisze o rodzinie do biskupów

Forum "Między Synodami" pisze o rodzinie do biskupów
(fot. shutterstock.com)
KAI / mc

Biskupi z całego świata udający się do Rzymu na Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów ds. rodziny otrzymają dokument opracowany przez polskie środowiska intelektualne i formacyjne, biorące aktywny udział w życiu Kościoła.

Powołały one do życia Forum Środowisk Katolickich "Między Synodami", które w ciągu ostatnich kilku miesięcy zorganizowało szereg spotkań poświęconych wyzwaniom, przed jakimi stoją dziś rodziny katolickie nie tylko w Polsce, lecz także w Europie i na świecie. Efektem licznych dyskusji i prac zespołu stał się dokument, którego autorzy chcą zwrócić uwagę Ojcom Synodalnym na palące problemy dotyczące współczesnej rodziny.
Wśród zagadnień poruszonych w nim znajdują się m.in. takie kwestie, jak konieczność promowania teologii rodziny oraz rozwijania duszpasterstwa rodzin; relacje między rodziną a państwem, prawem, polityką i kulturą; problemy związane z edukacją dzieci oraz ochroną życia ludzkiego. 
Autorzy dokumentu, wśród których znajduje się 19 osób świeckich i 5 kapłanów, traktują swe wystąpienie przede wszystkim jako głos laikatu w dyskusji nad problematyką synodalną. W większości występują jako przedstawiciele rodzin, którzy poruszane zagadnienia znają nie tylko z teorii, lecz głównie z własnego doświadczenia. Dokument sporządzony w 5 językach będzie przekazywany biskupom z całego świata podczas obrad Synodu w Rzymie. 
Inicjatorami przedsięwzięcia była "Teologia Polityczna" oraz Katedra Filozofii Kultury Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW. 
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Forum "Między Synodami" pisze o rodzinie do biskupów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.