Forum młodzieży Papieskiej Rady ds. Laikatu

Radio Watykańskie / ak

Każda refleksja o miłości musi wychodzić od tajemnicy samego Boga. W centrum objawienia chrześcijańskiego stoi bowiem prawda, że Bóg jest miłością. Przypomina o tym Benedykt XVI w przesłaniu na 10. międzynarodowe forum młodzieży, zorganizowane przez Papieską Radę ds. Laikatu Świeckich w Rocca di Papa pod Rzymem od 24 do 28 marca.

Jego temat brzmi: „Uczyć się miłości”. W czterodniowym spotkaniu bierze udział prawie 300 osób z całego świata, także z Polski. 250 młodych delegatów ze wspólnot, ruchów i organizacji kościelnych zaprosiły na nie krajowe episkopaty. Forum zwoływane jest już od ponad 20 lat jako przygotowanie do spotkań z Ojcem Świętym w ramach Światowych Dni Młodzieży.

W przesłaniu skierowanym do przewodniczącego organizującej je dykasterii, kard. Stanisława Ryłki, Papież zwraca uwagę, że wszyscy jako ochrzczeni powołani jesteśmy do miłości. Powołanie to przyjmuje różne formy zależnie od stanu życia. Szczególnym jego wyrazem jest kapłaństwo. Benedykt XVI zachęca też do odkrywania wielkości i piękna małżeństwa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Forum młodzieży Papieskiej Rady ds. Laikatu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.