Forum Teologów Europy Środkowo-Wschodniej

10 lat temu
Radio Watykańskie / W. Raiter, Moskwa

„Jezus Chrystus w Rosji wczoraj i dziś” – to hasło V Forum Teologów Europy Środkowo-Wschodniej, które od soboty obraduje w Petersburgu. Spotkanie potrwa do czwartku.

Na Forum w Petersburgu zjechało trzydziestu wykładowców z Rosji, Polski, Ukrainy i Białorusi. „W trakcie posiedzeń przedstawiają oni świadectwa wiary chrześcijańskiej w minionym czasie. Zastanawiają się nad jej przyszłością w kontekście rzeczywistości postsowieckiej” – powiedział o. prof. Celestyn Napiórkowski OFMConv. Podkreślił on znaczenie odbywającego się w Petersburgu Forum „dla ocalenia historycznej pamięci o świadkach wiary i widzenia Chrystusowych dzieł dzisiaj w Rosji”.

Wystąpienia znanych w Polsce badaczy dziejów chrześcijaństwa na Wschodzie wspierają swoim doświadczeniem i świadectwem kapłani i siostry zakonne pracujący od lat na terenie Rosji.

Przedstawiciele rosyjskiego prawosławia, profesorowie Akademii Duchownej w Petersburgu, ukazali dzieje męczeństwa Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.

Po jego wystąpieniu uczestnicy Forum wezmą udział w Mszy św. w prokatedrze Wniebowzięcia w Sankt-Petersburgu, która uwieńczy obrady Forum.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Forum Teologów Europy Środkowo-Wschodniej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.