Franciszek do Polaków: niech modlitwa pomaga wam rozwiązywać problemy

Franciszek do Polaków: niech modlitwa pomaga wam rozwiązywać problemy
(Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI)
1 miesiąc temu
KAI/dm

- Niech osobista, zażyła, serdeczna rozmowa z Chrystusem, pomaga wam być zawsze blisko Boga i znajdować odpowiedź na nurtujące was pytania, na kwestie do rozwiązania i problemy, które was niepokoją - powiedział papież podczas środowej audiencji ogólnej, zwracając się do pielgrzymów polskich obecnych na Dziedzińcu św. Damazego Pałacu Apostolskiego.

Oto słowa Ojca Świętego:

Pozdrawiam serdecznie Polaków. Apostoł Narodów, św. Paweł zachęca nas: „Nieustannie się módlcie” (1 Tes 5,17). Modlitwa jest naszą życiową koniecznością, ponieważ jest oddechem duszy; wszystko w życiu jest jej owocem. Jaka modlitwa, takie życie: stan naszej duszy i nasze czyny. Niech osobista, zażyła, serdeczna rozmowa z Chrystusem, pomaga wam być zawsze blisko Boga i znajdować odpowiedź na nurtujące was pytania, na kwestie do rozwiązania i problemy, które was niepokoją. Z serca wam błogosławię.

Papieską katechezę streścił po polsku ks. prał. Sławomir Nasioroswski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

Drodzy bracia i siostry, kończąc cykl katechez o modlitwie uświadamiamy sobie, że jest ona szczególnym rysem osoby Pana Jezusa. Przenika ona całe Jego życie, zwłaszcza Paschę, godziny męki i śmierci na Krzyżu. W Ogrodzie Getsemani Pan Jezus przyzywa Boga aramejskim słowem Abbà, Ojcze, oznaczającym zażyłość i zaufanie.

Na Krzyżu Pan zawierza Bogu siebie i wszystkich ludzi: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią” (Łk 23, 34), „Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?” (Ps 22, 2). „Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego” (Łk 23, 46). Szczególną modlitwą Pana Jezusa jest wypowiedziana podczas Ostatniej Wieczerzy „modlitwa arcykapłańska”, odnotowana w Ewangelii św. Jana.

Katechizm Kościoła Katolickiego zaznacza, że streszcza się w niej wszystko: cała ekonomia zbawienia, Bóg i świat; życie wieczne i czas; miłość i grzech (por. n. 2748). Tą modlitwą Pan Jezus obejmuje swoich uczniów i wszystkich ludzi. Każdemu pragnie powiedzieć: „Modliłem się za ciebie podczas Ostatniej Wieczerzy i na drzewie Krzyża”. Niech modlitwa, której nauczył nas Chrystusa przenika nasze życie, umacnia nas i prowadzi.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,92 zł
69,89 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Franciszek do Polaków: niech modlitwa pomaga wam rozwiązywać problemy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.