Franciszek drugim papieżem odwiedzającym Szwecję

Franciszek drugim papieżem odwiedzającym Szwecję
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
4 lata temu
PAP / pk

Franciszek będzie drugim papieżem odwiedzającym Szwecję. Jego wizyta w Lundzie 31 października br. z okazji jubileuszu 500-lecia Reformacji przypadnie 27 lat po podróży św. Jana Pawła II do tego kraju.

W dniach 8-10 czerwca 1989 r. papież Polak przebywał w Szwecji odwiedzając cztery miasta: Sztokholm, Uppsalę, Vadstenę i Linköping (lotnisko).

Szwecja była jednym z etapów jego 10-dniowej podróży do krajów skandynawskich. W dniach 1-10 czerwca Jan Paweł II odwiedził wówczas także Norwegię, Islandię, Finlandię i Danię.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek drugim papieżem odwiedzającym Szwecję
Komentarze (2)
TD
Tomasz Dych
25 stycznia 2016, 17:03
To wspólne świętowanie Franciszka z protestantami rocznicy rozłamu w kościele katolickim nie zaskakuje mnie.  Nie zdziwi mnie też jeżeli w najbliższe Święta Wielkanocne papież wspólnie z rabinem Jerozoliny będzie obchodził kolejną rocznicę ukrzyżowania bluźniercy i wichrzyciela Jezusa z Nazaretu, który czynił się Synem Bożym (ochyda w oczach również muzułmanów) - oczywiście wszystko w imię młości, pojednania, wypełnienia ewangelii a przeciw skostniłej tradycji (wstrętne słowo dla protestantów). 
25 stycznia 2016, 17:18
nie taka ohydna ta 'ochyda'  ;-) nie po raz pierwszy zauwazylem taki 'proceder' jesli ktos chce przylozyc papiezowi czy innemu dostojnikowi koscielnemu to czesto sam piszac nieprzychylnie 'wpada we wlasne sieci'

Skomentuj artykuł

Franciszek drugim papieżem odwiedzającym Szwecję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.