Franciszek: każde małżeństwo może być święte [ŚWIADECTWO]

Franciszek: każde małżeństwo może być święte [ŚWIADECTWO]
Papież Franciszek. Zdj.: Grzegorz Gałązka
KAI/tkb

W trzecim filmie przygotowanym z okazji trwającego Roku Rodziny Amoris laetitia, papież Franciszek powiedział, że każde małżeństwo może być święte, jeśli tylko tego pragnie - informuje KAI.

Tym razem Franciszek skomentował świadectwo rodziny z Tajwanu, które doświadczyło łaski potomstwa, pomimo zdiagnozowanej w młodości niepłodności.

"Po 31 latach małżeństwa odkryliśmy, że dzięki łasce sakramentu małżeństwa wszystko jest możliwe z Jezusem" - powiedział ojciec rodziny, Antonio.

Największym darem dla niego było działanie Ducha Świętego, który sprawił, że nagle zdołał zaakceptować ograniczenia ciążące na jego rodzinie, nauczył się jej słuchać a także, uznać ją za swój osobisty priorytet. Kiedy to się stało, Antonio podjął bardzo odważną decyzję - zrezygnował z pracy w Chinach, aby spędzać więcej czasu z własną, ukochaną rodziną.

"Był to dla mnie trudny kompromis, ale przyznaję, że była to trafna decyzja".

Małżeństwo z Tajwanu teraz pragnie dzielić się ze światem nie tylko radością własną ale i własnych dzieci. Najstarsze z pociech zdążyły już założyć swoje rodziny, zaś ich współmałżonkowie przyjęli przed ślubem chrzest - co jest dla rodziny niezwykłym dziełem Ducha Świętego. Papież Franciszek odnosząc się do tego poruszającego świadectwa wskazał na istotę i znaczenie rodzin w misji Kościoła, nazwał je nawet "filarem ewangelizacji".

"Chcę wam powiedzieć jedną rzecz: poprzez sakrament małżeństwa każda rodzina otrzymuje łaskę, by stać się światłem pośród ciemności świata. Znacie jakichś świętych małżonków? Trwa wiele procesów beatyfikacyjnych świętych małżonków. Świętych jako małżonkowie, świętych razem, zarówno mąż, jak i żona. Normalni ludzie, zwyczajni, którzy w swym małżeństwie dali świadectwo o miłości Jezusa. Każde z waszych małżeństw może być święte, jeśli tylko tego pragniecie. Wy małżonkowie jesteście jak osoby konsekrowane, jesteście ważni w budowaniu Kościoła. Każda rodzina jest dobrem, jest siłą Kościoła! Piękno daru, który rodzi się w rodzinie, radość z życia, które się rodzi, opieka nad małymi i starszymi, wszystko to sprawia, że każda rodzina jest niezastąpiona nie tylko w Kościele, ale i w społeczeństwie. To właśnie dlatego Kościół jest rodziną rodzin, wzbogaconą wkładem każdego z was" - powiedział papież.

Źródło: KAI/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
21,97 zł
31,37 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Franciszek: każde małżeństwo może być święte [ŚWIADECTWO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.