Franciszek podziękował sportowcom za hojność

Franciszek podziękował sportowcom za hojność
Fot. Depositphotos
8 miesięcy temu
KAI / pk

Franciszek spotkał się 5 września w Watykanie z grupą włoskich sportowców, wśród których byli także zawodnicy niepełnosprawni.

Papież podziękował im za wsparcie inicjatywy charytatywnej „We run together”. Jej celem była pomoc pracownikom służby zdrowia z północnych Włoch – regionu najbardziej dotkniętego pandemią koronawirusa. Ich przedstawiciele również przybyli na audiencję, aby podziękować Ojcu Świętemu i sportowcom.

Przemawiając do zgromadzonych, Papież wyraził wdzięczność zawodnikom i pracownikom medycznym za ich hojność i otwarte serca.

„Razem, 20 maja ubiegłego roku, rozpoczęliśmy inicjatywę «We run together» [Biegniemy razem]. Jest ona wsparciem dla tych, którzy znaleźli się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Są z nami przedstawiciele szpitali z Bergamo i Brescii. Dziękuję wam za wasze wielkie serca i poświęcenie dla chorych. Niech Bóg ma was w opiece za wasze zaangażowanie. Dziękuję również sportowcom, którzy ofiarowali swoje prywatne pamiątki na aukcję charytatywną. To pokazuje, że sport ma o wiele szerszy wymiar niż tylko rywalizacja, tworzy braterstwo, leczy rany i buduje mosty przyjaźni w społeczeństwie. Można powiedzieć, że prawdziwy sport zawsze daje wolność, ma wymiar amatorski“ – powiedział Franciszek.

Akcję zorganizowały Athletica Vaticana – stowarzyszenie sportowe Watykanu i Papieska Rada ds. Kultury. W ramach inicjatywy sportowcy przekazali różne przedmioty związane z ich karierą na aukcję charytatywną, z której dochód przeznaczono na pomoc walczącej z pandemią służbie zdrowia w północnych Włoszech.

W ten sposób kolekcjonerzy i fani sportu mogli nabyć unikatowe pamiątki sportowe, np. koszulki klubu Roma, podpisane przez legendarnego kapitana tego zespołu Francesco Tottiego, czy specjalnie zaprojektowany rower przekazany na licytację przez mistrza wyścigów szosowych, słowackiego kolarza Petera Sagana. Można było też wylosować kolację z mistrzami szermierki, małżeństwem Valerio Aspromonte i Caroliną Erbą.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Franciszek podziękował sportowcom za hojność
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.