Franciszek pojawi się w nowym serialu na Netflixie

Franciszek pojawi się w nowym serialu na Netflixie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / ps

Będzie to 4-odcinkowy dokument o seniorach nakręcony w oparciu o książkę „Dzielenie się mądrością czasu”, która w Polsce ukazała się w wydawnictwie WAM. Książka powstała dzięki pomysłowi papieża Franciszka.

Streamingowy gigant Netflix planuje cykl filmów dokumentalnych w oparciu o książkę papieża Franciszka „Dzielenie się mądrością czasu”, w której papież zachęca do dialogu między ludźmi starszymi i młodymi. Według wydawnictwa Loyola Press, które w 2018 roku opublikowało książkę papieża, czteroodcinkowy cykl filmów będzie nosił ten sam tytuł.

W filmie kobiety i mężczyźni powyżej 70. roku życia opowiedzą swoje historie z podkreśleniem takich tematów, jak miłość, walka o przetrwanie, praca i marzenia. Będzie też wywiad z papieżem przygotowany przez autorów filmu. Według informacji mediów produkcję będzie można oglądać na całym świecie już w 2021 roku.

Książka „Dzielenie się mądrością czasu”, która w Polsce ukazała się w wydawnictwie WAM, powstała dzięki pomysłowi Franciszka. Papież zaprosił ludzi starszych z różnych krajów, by tak jak on podzielili się własnym doświadczeniem. Każda z 250 wypowiedzi jest opatrzona krótkim komentarzem papieża. Zainspirowana przez Franciszka i opatrzona jego wstępem książka została zaprezentowana w czasie spotkania międzypokoleniowego w ramach zgromadzenia Synodu Biskupów w Watykanie, poświęconego młodzieży.

DEON.PL POLECA

Podobnie ma wyglądać planowany film dokumentalny. Koncentruje się on na historiach około 30 seniorów, zawartych również w książce. Ich relacje zostaną opowiedziane „oczami młodszego pokolenia”, a więc przez utalentowanych filmowców z kraju pochodzenia każdego autora opowieści.

W ubiegłym roku Netflix wyemitował film fabularny „Dwóch papieży” o Franciszku i jego poprzedniku Benedykcie XVI.

Franciszek wielokrotnie podkreślał znaczenie pamięci i własnych korzeni w życiu każdego człowieka, a także potrzebę dialogu międzypokoleniowego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Franciszek pojawi się w nowym serialu na Netflixie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.