Franciszek w końcu podjął decyzję ws. abp. Gänsweina? Ta wiadomość jest zaskoczeniem

Franciszek w końcu podjął decyzję ws. abp. Gänsweina? Ta wiadomość jest zaskoczeniem
Fot. EWTN | Katholisches Fernsehen weltweit / YouTube
KAI / pk

Według doniesień mediolańskiego dziennika "Corriere della Sera" z weekendu, były sekretarz osobisty Benedykta XVI, arcybiskup Georg Gänswein ma objąć urząd nuncjusza na Litwie. Stanowisko to jest nieobsadzone, odkąd arcybiskup Petar Rajič, Kanadyjczyk pochodzenia bośniacko-chorwackiego, został w marcu mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem apostolskim we Włoszech i San Marino. Nuncjusz na Litwie jest również odpowiedzialny za sąsiednie kraje Estonię i Łotwę.

Nominacja spodziewana jest wkrótce, pisze mediolańska gazeta. W ubiegły czwartek, dobrze poinformowana watykańska korespondentka Elisabetta Piqué z argentyńskiej gazety "La Nacion" rozpowszechniła wiadomość, że były sekretarz papieża Benedykta wkrótce zostanie mianowany przez papieża nuncjuszem.

DEON.PL POLECAFranciszek ostro skrytykował abp. Gänsweina

Wiadomość jest zaskoczeniem. W języku hiszpańskim ukazał się właśnie tom wywiadów, w których Franciszek ostro skrytykował abp. Gänsweina. W książce, która dotyczy przede wszystkim relacji między Benedyktem a urzędującym papieżem, Franciszek stwierdził na przykład, że Gänswein "czasami utrudniał mi pracę jako sekretarz".

Arcybiskup Gänswein milczał na temat tych oskarżeń. Nie skomentował również niedawnej wiadomości, że obejmie stanowisko nuncjusza. Dziennikarka Piqué rozpoczęła swój artykuł zatytułowany "Niespodziewana decyzja" słowami: "Miłosierdzie było silniejsze".

Źrodło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebanalne, esencjonalne i prowokujące do myślenia teksty o Kościele

Być z Kościołem, gdy przeżywa momenty swojej świetności, swój „złoty wiek”, nie jest trudno. Wyzwaniem stają się chwile, w których przechodzi on przez „noc”; okresy, gdy...

Skomentuj artykuł

Franciszek w końcu podjął decyzję ws. abp. Gänsweina? Ta wiadomość jest zaskoczeniem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.