Franciszek wzywa do modlitwy za mieszkańców Ameryki Środkowej i o pokój w Etiopii

Franciszek wzywa do modlitwy za mieszkańców Ameryki Środkowej i o pokój w Etiopii
(fot. depositphotos.com)
5 miesięcy temu
KAI / ml

Do modlitwy za mieszkańców Ameryki Środkowej, dotkniętych w minionych dniach gwałtownym huraganem, który spowodował wiele ofiar i znaczne szkody - wezwał Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież zaapelował także o dialog w zagrożonej konfliktem Etiopii.

"Zachęcam wszystkich do modlitwy za mieszkańców Ameryki Środkowej, dotkniętych w minionych dniach gwałtownym huraganem, który spowodował wiele ofiar i znaczne szkody, pogłębione i tak już trudną sytuacją spowodowaną przez pandemię. Niech Pan przyjmie zmarłych, pocieszy ich rodziny i wspiera tych, którzy są najbardziej doświadczeni, a także tych wszystkich, którzy starają się im pomóc" - powiedział papież.

W ostatnich dniach tropikalny huragan Etna uderzył w kraje regionu Ameryki Środkowej przynosząc ulewy, powodzie, osunięcia ziemi i huraganowe wiatry. W wyniku kataklizmu zginęło kilkadziesiąt osób.

Papież wezwał do dialogu w zagrożonej zbrojnym konfliktem Etiopii. "Z niepokojem śledzę wiadomości napływające z Etiopii. Zachęcając do odrzucenia pokusy konfliktu zbrojnego, wzywam wszystkich do modlitwy i braterskiego szacunku, dialogu i pokojowego rozwiązywania sporów" - zaapelował Franciszek.

W ostatnich dniach Etiopia znalazła się na skraju wojny domowej z powodu napięć między centralnymi władzami i regionem Tigraj w północnej części kraju. Niepokoje wybuchły 4 listopada, gdy rząd centralny oskarżył Tigrajski Ludowy Front Wyzwolenia o zaatakowanie posterunków wojskowych, w związku z czym ogłoszono stan wyjątkowy w tym regionie i zarządzono ofensywę wojskową. Odnosząc się do napiętej sytuacji katoliccy biskupi Etiopii wezwali strony konfliktu "do polubownego rozwiązania sporów w duchu szacunku, zrozumienia i wzajemnego zaufania”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa
9,95 zł
19,90 zł

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Franciszek wzywa do modlitwy za mieszkańców Ameryki Środkowej i o pokój w Etiopii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.