Franciszek zapewnił Tawadrosa o jedności w modlitwie

Franciszek zapewnił Tawadrosa o jedności w modlitwie
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl; Dragan TATIC Österreichische Außenministerium [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons)
KAI / psd

O swej modlitwie w intencji zwierzchnika Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego, pokoju w Egipcie i na Bliskim Wschodzie oraz rozwoju braterskich więzi między obydwoma Kościołami, zapewnił Ojciec Święty patriarchę Tawadrosa II w przesłaniu wystosowanym z okazji dnia przyjaźni obydwu Kościołów.

Jest on obchodzony 10 maja - w rocznicę spotkania Tawadrosa z Franciszkiem 10 maja 2013 - kilka dni po inauguracji pontyfikatu przez obecnego Następcę św. Piotra.

DEON.PL POLECA
Biskup Rzymu podziękował patriarsze stolicy św. Marka za gościnę w czasie swej niedawnej wizyty w Egipcie, a także wzruszające spotkanie i wspólną modlitwę. "Jestem szczególnie wdzięczny za to, że wzmocniliśmy naszą chrzcielną jedność Ciała Chrystusa, wspólnie oświadczając, że «z jednym umysłem i sercem będziemy szczerze starać się nie powtarzać chrztu, który był udzielony w jednym z naszych Kościołów każdej osobie, która chce dołączyć do drugiego Kościoła». Istniejące między nami więzy braterstwa «Skłaniają nas, by nasilić nasze wspólne wysiłki na rzecz wytrwałego poszukiwania widzialnej jedności w różnorodności, pod przewodnictwem Ducha Świętego»- napisał papież.

Ojciec Święty podkreślił znaczenie, jakie dla zbliżenia obydwu Kościołów ma świadectwo męczenników. "Dążmy więc nadal razem w pielgrzymowaniu ku wspólnemu stołowi eucharystycznemu, wzrastając w miłości i pojednaniu" - dodał Franciszek.

Papież zapewnił o swojej nieustannej modlitwie w intencji patriarchy Tawadrosa II, pokoju w Egipcie i na Bliskim Wschodzie oraz rozwoju braterskich więzi między obydwoma Kościołami. "Niech Duch pokoju da nam wzrastać w nadziei, przyjaźni i zgodzie" - napisał Ojciec Święty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek zapewnił Tawadrosa o jedności w modlitwie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.