Franciszek zwrócił się do Polaków. Przypomniał przesłanie Jana Pawła II

Franciszek zwrócił się do Polaków. Przypomniał przesłanie Jana Pawła II
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
1 miesiąc temu
PAP / ps

Papież Franciszek, zwracając się do Polaków podczas audiencji generalnej w Watykanie, przypomniał, że święty Jan Paweł II zawsze wzywał do ochrony życia. Zapewnił o swej modlitwie o siłę dla tych, którzy przyjmują życie, także gdy wymaga to "heroicznej miłości".

Zwracając się do Polaków podczas audiencji w Auli Pawła VI w środę Franciszek powiedział: "22 października obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II, w roku setnej rocznicy jego urodzin. Zawsze wzywał on do szczególnej miłości wobec ostatnich i bezbronnych i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci".

"Przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i świętego papieża Polaka, proszę Boga, aby obudził w sercach wszystkich szacunek dla życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych, i dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, takżewtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości. Niech Bóg Wam błogosławi!" - dodał papież.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
25,75 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Franciszek zwrócił się do Polaków. Przypomniał przesłanie Jana Pawła II
Komentarze (7)
AS
~Andrzej Subdaszewski
31 października 2020, 15:53
Papież Franciszek przypomniał polakom słowa ich Papieża, ukochanego Jana Pawła II. Czy jest w Polsce dom, w którym nie ma wizerunku tego Papieża. Pewnie jest. A w ilu domach na półkach stoją książki pisane przez Jana Pawła II. Pewnie u uczestników demonstracji też stoją. Pytanie,które aż się ciśnie na usta - Po co mamy przedmioty przypominające nam Papieża ? To ksiądz z argentyny ma mi przypominać co mówił polski ksiądz, biskup, kardynał, papież, a przede wszystkim człowiek z wielkim autorytetem. To po to cieszyliśmy się na przyjazd Jana Pawła II, jeździliśmy za nim po polsce, żeby dzisiaj bić się w pierś i dyskutować o aborcji, puszczać oko do małolatów i obiecywać, że jednak może trochę, lekarz podkoloryzuje i będzie dobrze. W ramach dobrowolnej pokuty powinniśmy w swoich mieszkaniach zasłonić lustra na miesiąc, by nie patrzeć na swój wizerunek.
EM
~Ela M.
31 października 2020, 08:33
Jest mi tak bardzo smutno, że tak niewiele osób przypomina co powiedział sam Bóg w dekalogu i ojciec Franciszek. Jest mi tak potwornie smutno, że tak łatwo przestaje się walczyć o życie i o prawdę. Ten przerażający lęk kobiet, z którymi rozmawiam zazwyczaj dotyczy obaw, że zostaną z tym chorym dzieckiem same. Dlaczego nikt nie przetoczy tych badań psychologicznych, tylko w kółko powtarza, masz prawo usunąć dziecko.... Jest bardzo dużo kobiet, które bardzo chętnie zabiją każde dziecko, nawet przed samym narodzeniem. Może zamiast wypisywać jawnie sprzeczne z dekalogiem artykuły na tym portalu, trzeba właśnie się zająć prawdziwą ewangelizacją sumueń tych, którzy jeszcze cokolwiek chcą mieć wspólnego z kościołem.
EW
~Elizenda Wilabru
28 października 2020, 18:43
Nawet Onet umieścił słowa Franciszka do Polaków na stronie głównej, a Deon schował w zakładce... Biskupi też się schowali za plecami J.Kaczyńskiego. Obrona życia? Po co, lepiej nie zadrażniać. Potrzeba ciszy i dialogu. Księżą mają już tego wszystkiego dość. Dość już tego Kościoła. Najważniejszy jest (święty) spokój. Po co bronić kościołów przed wandalizmem i profanacją? Przecież później babcie z kółek różańcowych posprzątają a splugawione elewacje odmalujemy, oczywiście za Wasze pieniądze drodzy seniorzy.
JK
~Jan Kowalski
28 października 2020, 16:49
Ale ta cała afera jest właśnie przez brak szacunku. Prawo ustawodawcze nie może być prawem sumienia. Trochę przykro, że polski kościół jest zakładnikiem polityki ...
KT
~Ktoś Tam
30 października 2020, 17:00
Dopóty będzie zakładnikiem, dopóki będzie finansowo zależny.
AS
~Andrzej Subdaszewski
31 października 2020, 16:04
Jestem za mało inteligentny by zrozumieć, a odnieś się do tego to już wyższa szkoła jazdy. Myślę tylko, tak sobie, że chodzi o krytykę słów Jana Pawła II - no cóż tak wychowaliśmy dzieci, że głos zabierają w każdej sprawie. Gdy byłem dzieckiem podczas spotkań rodzinnych miejsca dla nas były przygotowywane poza stołem dorosłych, nie uczestniczyliśmy w ich rozmowach. Czasami byliśmy poproszeni o powiedzenie wierszyka, pokazanie laurki zrobionej dla mamy, zaśpiewanie piosenki. Gdy osiągnęliśmy już pewien wiek, zostaliśmy dopuszczeni do grona dorosłych i to tyko po to, by słuchać. Od trzydziestu lat w dyskusjach dorosłych biorą udział kilkuletnie dzieci, 5-latki ogłaszają wszystkim swoje zdanie i są oburzone, że nikt nie przyjmuje ich opinii. Szkoda tylko, że jako maturzyści mają problem z napisaniem pracy.
AJ
~Angelika Jakaśtam
28 października 2020, 13:29
NARESZCIE!!!.......

Skomentuj artykuł

Franciszek zwrócił się do Polaków. Przypomniał przesłanie Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.