Franciszkanin o papieskich rekolekcjach: to będzie absolutna nowość

Franciszkanin o papieskich rekolekcjach: to będzie absolutna nowość
(fot. youtube.com)
KAI / psd

Tekst rekolekcji dla Papieża i Kurii Rzymskiej przygotowałem w czasie swych osobistych rekolekcji w Galilei. To miejsce będzie w nich cały czas powracało, ale nawiążę też do wydarzeń, o jakich możemy czytać codziennie w gazetach, jak chociażby do dramatu Aleppo.

Tak tematykę wielkopostnych rozważań komentuje tegoroczny papieski rekolekcjonista, włoski franciszkanin o. Giulio Michelini OFM.

Ujawnia, że absolutną nowością jest to, iż do ich przygotowania zaprosił również włoskie małżeństwo, któremu od lat towarzyszy na drodze wzrastania w wierze, oraz klaryskę z klasztoru w Gubbio. Ich autorstwa będą m.in. temat żony Poncjusza Piłata i podjętej przez nią próby uwolnienia Jezusa oraz scena namaszczenia głowy Jezusa przez Marię z Betanii. W rekolekcjach nie zabraknie też odniesień do literatury, jak chociażby do opowiadania Franza Kafki "Przemiana". Głównym tematem rozważań jest męka Chrystusa według Ewangelii św. Mateusza.

O. Michelini wyjawił, że Franciszek wybrał go na rekolekcjonistę najprawdopodobniej po lekturze jego książki z komentarzami do Ewangelii św. Mateusza. Franciszkanin ofiarował ją Papieżowi w czasie jego wizyty w Asyżu.

Ćwiczenia duchowne odbędą się w dniach 5-10 marca w domu księży paulistów w Aricci pod Rzymem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszkanin o papieskich rekolekcjach: to będzie absolutna nowość
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.