Franciszkańskie Spotkanie Młodych z rekliwiami

KAI / slo

Pod hasłem "Projekt Mesjasz" rozpoczęło się wczoraj wieczorem 24. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej. Przez cały tydzień uczestnikom towarzyszyć będą relikwie bł. Jana Pawła II, ofiarowane na ten czas przez kard. Stanisława Dziwisza.

Po inaugurującej Mszy św. młodzi, którzy przyjechali z całej Polski, wzięli udział w koncercie franciszkańskiego zespołu Fioretti, a potem w "kinie pod chmurką" obejrzeli film "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Dziś czeka ich spotkanie z odtwórcą głównej roli w tym filmie - Adamem Woronowiczem oraz publicystą Tomaszem Terlikowskim. Eucharystii natomiast przewodniczył będzie abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

W kolejnych dniach gośćmi FSM-u będą: s. Anna Bałchan, muzykująca zakonnica zajmująca się także pomocą "dziewczynom ulicy", były gangster Piotr Stępniak "Gepard" oraz dziennikarze - Jan Pospieszalski, Szymon Hołownia, Marek Nowicki i muzyk Bartek Jaskot.

Na młodych czekają także koncerty: Maleo Reggae Rockers, Ewa Uryga & Twoje Niebo, Katolika Front, A&D, Anielsi.

Hasło tegorocznego Franciszkańskiego Spotkania Młodych brzmi "Projekt Mesjasz". "Chcemy wraz z wami przejść przez 5 stopni prowadzących do w pełni wolnej decyzji stanięcia po stronie Jezusa i uznania w nim Tego, który ma najpiękniejszy plan dotyczący ludzkiego życia. Plan może nie najprostszy, ale najbardziej wartościowy. W kolejnych dniach spotkania chcemy odpowiedzieć sobie na pytania: Kim ja jestem?, Kim On jest?, Jak wrócić?, Jak i gdzie Go spotkać?" W podtytule FSM-u mamy również zaprzeczenie modnego dzisiaj hasła "Wiara tak, Kościół nie!", czyli "Wiara TAK, Kościół TAK!" - mówią organizatorzy.

DEON.PL POLECA

 

Franciszkańskie Spotkania Młodych odbywają się od 1988 r. w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Inicjatorem był o. Ryszard Wróbel, który przez 18 lat pełnił funkcję dyrektora Spotkania. W 2005 r. zastąpił go o. Piotr Reizner.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszkańskie Spotkanie Młodych z rekliwiami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.